Національні очіпки, вінки та костюми: у Краєзнавчому музеї нова виставка

«Оберіг душі». Так назвала свою виставку полтавська майстриня Валентина Ануарова. Відкрилася вона у виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Представлені національні очіпки, вінки та костюми. Про майстриню та її роботи далі у сюжеті Марини Покшіної. 

Це роботи полтавської майстрині народної творчості України Валентини Ануарової. Називаються вони очіпками. Носили такі головні убори жінки у ХІХ - ХХ століттях. А також українські традиційні віночки та національні костюми. Особливе вбрання у власному виконанні для майстрині – весільне. Працювала над ним один день.

- Оздоблення ось це - зроблене вручну, тому воно наскільки має свій дух, свою душу, і передає, дійсно, що Миргородщина була найбагатшою в нашому районі.

Авторка своїми роботами хоче показати особливості полтавського головного убору. Крім виготовлення авторських, Валентина Ануарова реставрує старовинні очіпки. Працює і над чоловічою колекцією. 

Валентина Ануарова, майстер народної творчості України

- Більше наближений до автентики. Це те, що було раніше. Це - «ШокАрт», «Сатин», тобто вогняні тканини, тобто це все гобеленові. Все вишукую, із-за кордону в основному замовляю.

Серед робіт – зразки очіпків, які носили на Полтавщині, Київщині, Чернігівщині, Сумщині та Харківщині. Один з гостей виставки – Віталій Ханко. Він давно спостерігає за творчістю майстрині. Говорить: професійно Валентина Ануарова дуже виросла, постійно вивчаючи технологію крою та матеріали для виготовлення.

Віталій Ханко, мистецтвознавець

- Тобто, то хоть і нова доба, але все таки там елементи були пізнього Середньовіччя. І Валентина Ануарова - вона ж козацького роду, вона, мабуть, генетично усвідомила і підсвідомо взяла ці надзвичайно складні зразки.

Сподобалася колекція і Олегу Тищику. Особливо – найперші роботи авторки.  

Олег Тищик, відвідувач

- Виставка вражає чим? Новизною і підходами, майстриня відкрила свою душу і направила через призму її душі виразила свою особистість, свої емоції, своє пережите, свої мрії. Я думаю, що все це цікаве і надихаюче.

Усього на виставці 30 очіпків. Виставка діятиме до 7 грудня. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію