«Упровадження інклюзивної освіти та протидія булінгу»

Саме цим питанням Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка присвятив минулий тиждень. У стіни вишу завітала  американська делегація з коледжу Санта Фе. Спільно студенти обох навчальних закладів відвідали місцеві школи. Як пройшли ці зустрічі, далі у сюжеті. 

Протягом минулого тижня студенти Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка спільно з представниками коледжу Санта Фе (США, Флорида) відвідали місцеві школи. З учнями та викладачами останніх вони поділились власним досвідом стосовно інклюзивної освіти та боротьби з булінгом. Підсумки такої роботи підбили за круглим столом у стінах технічного вишу. 

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ 

- Кожен фініш - це новий старт. Cтарт нових проектів, нових ідей. В основі будь-яких дружніх справ, лежить дружба. Наш університет налаштовує до розширення дружніх стосунків. Нам дуже приємно, що коло наших друзів зростає.

Дана програма реалізується посольством США в Україні. Вона об'єднала в себе два проекти: «Молодь проти насильства» та «Упровадження інклюзивної освіти через молодіжне лідерство».

Вільма Фуентес, заступник віце-президента з наукових питань Колледж Санта Фе (Флорида, США)

- Ми приїхали сюди для того, щоб поділитись своїм скромним американським досвідом по інклюзивній освіті. Ми не ідеальні, ми і самі допустили багато помилок і ми знаємо, що попереду ще багато перешкод, які треба буде подолати. Але у нас є досвід, яким би ми хотіли би поділитися. Ми витратили місяці на підготовку своїх студентів-лідерів на спілкування зі студентами з вашого вишу.

Джен Гомард, директор програми подвійних дипломів коледжу Санта Фе 

- Я більше ніж задоволена результатом цього тижня, оскільки це був дуже гарний досвід для всіх. І ми навчились чому то новому і студенти вищої школи, і школярі дізнались щось нове.

На круглий стіл завітала і директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко. Вона зазначила: такі проекти поліпшують не тільки освітній процес, а й загальний клімат у суспільстві. 

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА 

- Тиждень видався дуже насиченим. Насиченим на цікаві зустрічі, цікаві події. Перш за все хочу подякувати всім учасникам проекту, Вам Володимире Олександровичу та вашій команді за ту роботу, яку ви виконуєте. Ця робота дуже потрібна. Сьогодні молодь потребує як умога більше уваги.

У свою чергу директори шкіл зазначили: такі зустрічі є ефективними. Американські студенти разом зі студентами ПолтНТУ зрозумілою мовою розповіли школярам про складні речі. «Побудь на місці іншого» - одна з їх методик. Дітям, для кращого розуміння людей з інвалідністю, заплющували очі та затуляли вуха. 

Ірина Гринь, директор Полтавської спеціалізованої школи №3 

- Протягом трьох годин учні старших класів моєї школи спілкувались з друзями, вже так можно сказати, з Санта Фе. Я вам маю сказати, що ми не очікували таких результатів. Оскільки вперше ми відчули не фразу "інклюзивна освіта", а реалії.

Наталя Орловська, директор Полтавської гімназії №13 

- У нашій гімназії з 9 до 12 перебували американські гості, разм із студентами коледжу нафти і газу. Спочатку було засідання спільне в актовій залі, де нам розповіли,взагалі, про всю систему,про проблему інклюзивної освіти, про проблему булінгу. 

Тож, ПолтНТУ відкриває унікальні можливості для своїх студентів отримати міжнародний досвід та здобути освіту у США.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію