Уряд розширив перелік дотацій та субсидій для фермерів

Зміни в програмах підтримки стосуються збільшення розміру компенсацій.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета розповів про проект постанови уряду, який удосконалює механізм надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств та кооперативів. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Тепер фермери отримали два нових види прямих дотацій та спрощення умов участі в існуючих програмах держпідтримки.

"Мінагрополітики разом з профільними фермерськими представництвами напрацювали низку новацій та змін, які полегшують доступ фермерів до фінансових ресурсів. Відтепер, звернувшись до свого регіонального Укрдержфонду, фермер зможе отримати пряму безповоротну фінансову підтримку, а також взяти участь у програмах на спрощених умовах", – зазначив Віктор Шеремета.

Новостворені фермерські господарства зможуть отримати бюджетну субсидію в розмірі 3 тис. грн на 1 гектар. Максимальний розмір субсидії – 60 тис. грн на одне фермерське господарство. Крім того, бюджетну субсидію надаватимуть на кожного члена ФГ у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму (до 30 тисяч грн на 1 ФГ). Нові напрями державної підтримки реалізують через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

Зміни в програмах підтримки стосуються, передусім, розміру компенсацій (компенсація вартості закупленого українського насіння збільшена вдвічі – до 60 тис. грн.), зняття обмежень щодо розміру земельної ділянки ФГ та збільшення рівня доходу до 20 млн грн. для участі в програмах.

Фермери матимуть можливість отримувати компенсацію вартості за закуплене насіння та за українську техніку декілька разів на рік. А також закуповувати насіння як безпосередньо в суб’єктів насінництва, так і в їхніх офіційних представників.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію