На Полтавщині понад 400 випадків захворювання на кір

З початку 2018 року на кір захворіли 36 455 людей – 14 111 дорослих і 22 344 дитини. Такі дані наводять у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

Так, станом на 1 листопада на Полтавщині захворіли 437 людей, з них 137 дітей. Всього з початку року в Україні від ускладнень кору померло п’ятнадцять людей: одинадцять дітей і четверо дорослих.

Ліків від кору не існує, єдиний спосіб захиститися від цього захворювання – вакцинація. Наразі в Україні достатньо вакцин для проведення планової та посиленої імунізації проти кору, наголошують лікарі.

Найбільше хворіють на кір діти у віковій категорії 5-9 років (майже 32% серед усіх дітей). Це ті, які не отримали другу дозу КПК вчасно, через що у них не виробився імунітет до хвороби.

"Тому ще раз звертаємо увагу батьків: якщо ваша дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, або ви не пам’ятаєте, коли і які щеплення ви робили дитині, зверніться до медичного закладу, щоб якнайшвидше отримати безоплатне щеплення. Тепер зробити безоплатне щеплення КПК та надолужити пропущені дози вакцини можна усім дітям до 18 років", - зазначають медики.

Кір – небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – тільки вакцинація. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику.

Нагадаємо, у Гадяцькому районі також зафіксували випадки захворювання на кір.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію