На Полтавщині повернули з незаконної оренди 72 га землі

З незаконної оренди повернули державі понад 72 га землі сільськогосподарського призначення, до яких входять особливо цінні землі.

У прокуратурі Полтавської області встановили, що в 2011 році Зіньківською РДА надано в оренду Об’єднанню громадян місцевого значення понад 72 га землі для городництва. З’ясували, що до вказаних земель сільськогосподарського призначення частково належать особливо цінні землі. Поряд із цим, надання в оренду зазначених земель відбулося із порушенням норм чинного законодавства.

Так, проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок із особливо цінних земель підлягають обов’язковій державній експертизі. Так, орендар мав замовити проведення цієї експертизи і лише після отримання позитивного висновку Зіньківська РДА мала право про затвердження землевпорядної документації.

Окрім цього, не проводили нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, яка є основою для визначення розміру орендної плати.

Зважаючи на виявлені порушення, прокуратура Полтавської області звернулася до суду з позовними вимогами  визнати незаконними та скасувати розпорядження органу державної влади. А також визнати недійсними договори оренди землі та зобов’язати звільнити земельні ділянки площею понад 72 га.

Позовні вимоги прокуратури задоволено в повному обсязі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію