Життя після демобілізації

Свою третю річницю відзначив Центр допомоги учасникам АТО у Полтавській області. Зараз тут працює 13 фахівців. На яку саме підтримку може розраховувати ветеран АТО, дізнавалась Юлія Хаврель. 

«Дід». Такий позивний Віктор Сердюк отримав у 2014 році. Після майдану він став добровольцем батальйону «Айдар». За його спиною – рік служби на Сході України. Захищав Луганщину. Зараз чоловік допомагає ветеранам АТО отримати земельні ділянки. 

Віктор Сердюк (Дід), ветеран батальйону «Айдар», голова обласної організації «Ветерани за Україну»

- Ми зараз оформляємо 98 гектар землі. На сьогоднішній день документи ми здали, списки підготовили.

Весь алгоритм дій Віктору Сердюку пояснюють у Центрі допомоги учасникам АТО. Тут бійці можуть проконсультуватись з різних питань. Наприклад, проблеми з пільгами, соціальні виплати, лікування та реабілітація, пошук роботи тощо.

Валерій Довженко, керівник Центру допомоги учасникам АТО у Полт.обл. 

- Послуги, які він надає, апріорі, - консультативні. Коли до нас приходять бійці і вони не розуміють, куди звертатись, щоб отримати, наприклад, 10 соток своєї землі в межах населеного пункту. То ми їх коригуємо і кажемо: вам треба туди звернутись, таку заяву написати, одне, друге зробити.

У центрі допомоги працюють не лише юристи. Також можно отримати психологічну підтримку. На базі закладу діє анонімна гаряча лінія емоційної підтримки. Фахівці сприяють не лише демобілізованим, а й  їх родинам. 

Віктор Сердюк (Дід), ветеран батальйону «Айдар», голова обласної організації «Ветерани за Україну»

- На сьогоднішній день куди сім'ї загиблих, ветеран АТО може прийти, отримати якусь консультацію, якусь допомогу попросити. Звісно, до Валери прийдуть. Ми звертаємось, спілкуємось не тільки на роботі, а й можемо десь кави попити. У нас тут між АТОшниками, на мою думку, є довіра і взаєморозуміння. 

Наступним нововведенням, за словами керівника Центру Валерія Довженка, стане фінансове консультування. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію