Тіньове працевлаштування

За місяць на Полтавщині виявлено 16 нелегальних працівників. З початку року зафіксовано 743 таких громадян. Про це повідомили в Управлінні Держпраці у Полтавській області. Фахівці проінспектували різні установи та організації. З початку року викрили більше ста роботодавців. Вони не оформляли трудові відносини з  громадянами. В яких галузях найбільше порушується трудові правила? Дізнавалась Ірина Щербак. 

 Тетяна Ломака вже не перший рік працює інструктором тренажерного залу. Працевлаштована офіційно. Адже для неї це важливо. 

Тетяна Ломака, інструктор тренажерного залу

- Взагалі я ставлюсь до цього досить добре. Тому, що офіційне працевлаштування дає ряд соціальних гарантій. Людина себе відчуває більш захищеною.

З початку року працівники Управління Держпраці провели більше тисячі перевірок різних галузей. Виявилось, близько 800 громадян офіційно не працевлаштовані. І це тільки за рік. Загальна статистика по Полтавщині – близько 84 тисяч нелегальних працівників. Найпоширенішою галуззю, де нехтують трудовим законодавством, є торгівля.

Ірина Гетело, заступник начальника відділу Управління Держпраці у Полтавській обл. 

- Найбільш ризиковою галузь, це було виявлено і по паспорту неформальної зайнятості і підтверджується заходами державного контролю, які проводить Управління. Це торгівля, сфера послуг: громадське харчування, сюди рахується і транспорт і будівництво. Там є проста система субпідрядів. Людина просто не розуміє у кого вона працює. А в результаті вона ні в кого офіційно не працює.

Штраф за одного неофіційно працевлаштованого працівника становить 111 тисяч 690 гривень. У залежності від випадків, окрім адміністративної відповідальності, роботодавцям може загрожувати й кримінальна. 

Ірина Гетело, заступник начальника відділу Управління Держпраці у Полтавській обл. 

- За не укладення трудових договірних відносин виникає кримінальна відповідальність згідно статті 172  ККУ. А це як і позбавлення права займати посади, так і позбавлення волі може настати.

Тетяна Ломака розповідає: навіть коли доведеться змінювати роботу. Буде шукати офіційну. 

Тетяна Ломака, інструктор тренажерного залу

- Я надаю перевагу все таки офіційному працевлаштуванню. І подальшому при можливому влаштуванні на іншу роботу. Я також обрала б офіційний варіант працевлаштування. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію