На 5-7% кожного року збільшується кількість хворих на цукровий діабет

На Полтавщині їх зареєстровано близько 8,5 тисяч. Питання надання медичної допомоги пацієнтам з цукровим діабетом обговорили на апаратній нараді в обласній державній адміністрації. Цього разу в засіданні взяли участь представники районної влади. Детальніше – далі в сюжеті.

Керівництво зайняло свої місця в президії. Апаратна нарада розпочалась. На порядку денному – 3 питання. Перше – надання медичної допомоги хворим на цукровий діабет. З кожним роком кількість пацієнтів з таки діагнозом збільшується на 5-7%. Зараз їх близько 8,5 тисяч. І хоч препаратів інсуліну вистачає, важливо вчасно діагностувати хворобу. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА

- Нам потрібно своєчасно і якісно діагностувати дане захворювання на ранніх стадіях для того, щоб уникнути всі ускладнення. А також нести менші затрати для його, відповідно, лікування. І забезпечити якісне життя даних пацієнтів.

Губернатор Валерій Головко наголосив на важливості профілактики та раннього діагностування. Тому наступний рік він запропонував зробити роком профілактики цукрового діабету.  

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Давайте подумаємо про комплексний підхід, як правильно змінити підходи до профілактики, лікування. Є сьогодні сучасне обладнання, є сьогодні фінансова спроможність органів, в тому числі – місцевого самоврядування, додатково виділяти на медицину ці кошти.  Але саме головне – займатися профілактикою і саме на первинній стадії.

Далі присутні обговорили виконання регіональної Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню. 

Віктор Стеблянко, начальник Управління з питань цивільного захисту ОДА 

- Взагалі програмою передбачено 9 мільйонів 636 тисяч гривень. В цьому році було виділено 5 мільйонів 488 тисяч гривень, що складає 57%. Станом на сьогоднішній день використано, буквально сьогодні нам прийшли бронежилети, близько 3-х мільйонів використано.

У кінці Валерій Головко нагадав головам райдержадміністрацій, що незабаром відбудеться формування бюджету на 2019 рік. Тому кожен вже зараз має визначитись з пріоритетними сферами, які потребують фінансування. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію