Коли слід "перевзувати" машину

Фахівці радять міняти шини на літні, коли середньодобова температура перевищила відмітку +5-7 градусів.

Шини, які призначені окремо для зими, і окремо для літа, мають відмінності за складом виготовленого матеріалу і малюнку протектора.

Зимова гума, на відміну від літньої, м’якша. Вже при температурі вище +10 градусів зимові шини починають гірше працювати. А також сильніше нагріваються під променями сонця і від теплого асфальту стають м’якші, швидше стирається малюнок протектора. А шипована гума зношується з настанням теплої погоди. Шипи на мокрому асфальті подовжують гальмівний шлях і взагалі роблять некомфортною поїздку по сухій дорозі.

В Укравтодорі вважають, що температура повітря повинна бути, в середньому, близько +7 градусів. За таких умов можна міняти гуму. Якщо ви будете чекати ще більшого потепління, це призведе до прискореного зносу шин, а значить ви ризикуєте своєю безпекою. У теплу пору зимова гума поводиться нестабільно.

У той же час, якщо змінити шини занадто рано, це може призвести до аварії, у разі повернення заморозків. У цій справі необхідно враховувати особливості й умови експлуатації вашого авто. Якщо ви їздите на ньому, переважно, вдень і по місту, і температура в цей час завжди стоїть плюсова, краще поміняти шини на літні. Якщо, навпаки, ви часто їздите вечорами або ночами, а також за межами міста, краще почекати з заміною гуми до тих пір, поки температури вночі не стануть стабільно позитивними.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію