Субсидії по-новому

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 841. У ній вносяться зміни до порядку призначення житлових субсидій. Що змінилось та як тепер громадяни отримуватимуть цю допомогу від держави, дізнавалась Ірина Щербак.

Ніна Городницька разом з сім’єю проживає у квартирі. Нещодавно в родині народився третій онук. Це змінило кількість членів родини. До Управління соцзахисту жінка прийшла, щоб дізнатись, чи отримуватиме субсидію за новими правилами. 

Ніна Городницька, полтавка 

- Зараз у інспектора дізнаюсь. Змінився склад сім’ї і необхідно здати декларацію для отримання субсидій. По новим правилам і по новому складу сім’ї.

- Кирило Романович додався? 

- Так.

- А коли змінився склад сім’ї?

- Кирило Романович народився 15 жовтня.

За новими правилами, субсидія нараховуватиметься на рік. Раніше громадянам кожні півроку доводилось подавати документи. Окрім цього, сім’ям, які отримували субсидії в неопалювальний період, вона нараховуватиметься автоматично.

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА

- Вона просто перераховується на підставі тих документів, що в нас є. Єдине, що ми попросимо, доходи за перший і другий квартал поточного року і запросимо вже нові витрати по ЖКГ по кожній сім’ї. І самі ми цю роботу проведемо, звертатись не потрібно, ми самі обрахуємо субсидію.

Змінено й процедуру заповнення декларації. Відтепер у документ вписують всіх членів родини, не дивлячись, проживають вони в помешканні, чи ні. Окрім цього, в декларації необхідно вказувати й тих, хто не прописаний, але фактично живе в оселі.  

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА 

- До поточного року ми не рахували. Тобто, загальне правило нарахування субсидій, призначаємо субсидії тільки ті, хто прописані. Проте, зараз виключення до членів сім’ї (подружжя і дитина). Наприклад дружина з дитиною, якій 16 років, проживають за однією адресою, чоловік – за іншою адресою. При призначенні, дружина з дитиною звертається на призначення субсидій, вона зобов’язана вказати у членах сім'ї свого чоловіка і вказати його адресу. Незалежно, якщо він проживає і прописаний за іншою адресою.

Є два фактори, за якими субсидію не нарахують взагалі. Перший, якщо опалювальна площа вашої квартири буде більшою, ніж 120 метрів квадратних, а будинок – 200 метрів квадратних. Друге: якщо людина матиме борг за сплату аліментів. Ніна Городницька дізнавалась всю необхідну інформацію та подала документи. 

Наталія Лук’янець, провідний спеціаліст Управління соціального захисту населення Київського РВК

- Зараз прийняли документи на призначення субсидій, згідно з новою постановою. Потім спеціалісти далі перевірять ці дані і призначать субсидію.

Жінка залишилась задоволеною обслуговуванням, їй надали всю необхідну інформацію.  

Ніна Городницька, полтавка 

- Допомогли, розповіли як я отримую, чи я можу отримати субсидію, чи не можу. Трішки розповіли про зміни, трішки розказали.

Фахівці наголошують, в жовтневій квитанції субсидії не буде. Проте громадян не варто хвилюватись, вона врахується у квитанції за листопад. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію