ПолтНТУ – проти булінгу у полтавських школах

До вишу завітала делегація коледжу Санта Фе з Америки. Разом вони реалізовуватимуть проекти «Молодь проти насильства» та «Упровадження інклюзивної освіти через молодіжне лідерство». Як саме ці освітні заклади планують сформувати безпечний освітній простір – далі у нашому сюжеті.

У Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка реалізується проект посольства США в Україні в межах якого відбувся круглий стіл з питань формування безпечного освітнього процесу та запобігання булінгу. Участь у ньому взяли і представники коледжу Санта Фе (США, ФлорИда). ПолтНТУ співпрацює з цим закладом освіти з 2016 року. За цей час вони втілили в життя спільну програму з проведення міжнародного тренінгу директорів коледжів з усіх регіонів України. 

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка

- Під час перебування делегації з США у нашому університеті, ми урочисто спільно, разом з нашими колегами і представниками посольства США і з директором Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації Харченко Олени Вікторовни, відкрили українсько-американський центр, який на сьогоднішній день надзвичайно ефективно використовується у навчальному процесі нашого університету. 

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Саме співрозмова між однолітками може досягти найвищого і найкращого результата. А завдяки тому, що у нас є прекрасна делегація, прекрасні гості і я навіть не скажу гості, а друзі, які готові поділитися своїм досвідом, ми маємо свої якісь напрацювання.

Зараз ПолтНТУ спільно з коледжом Санта Фе працює над новим проектом, який об'єднує в собі програму «Молодь проти насильства» та «Впровадження інклюзивної освіти через молодіжне лідерство». Протягом тижня студенти університету спільно з американськими студентами відвідають полтавські школи.

студенти коледжу Санта Фе (США, Флорида)

- Основною нашою метою є розмова про інклюзивну освіту і пояснення того, що це в себе включає. Ми розуміємо, що для того, щоб замінити людське мислення, необхідно дуже багато часу. Але ми хочемо говорити, перш за все про цькування, булінг. І про те, як школярів, які не такі, як всі, не виключати з суспільства, а навпаки, включати і як до них ставитись.

Ірина Гринь, директор Полтавської спеціалізованної школи №3

- Дуже гарно, що діти з відкритими душами, з відкритими серцями можуть поспілкуватись із своїми однолітками із закордону і почути їхнє бачення, вирішити проблеми за круглим столом. І визначити життєві пріоритети.

Також під час круглого столу представники коледжу Санта Фе  поділились власним досвідом впровадження інклюзивної освіти в Америці. Вони зазначили: проблеми в цій галузі виникають у кожній країні. Головне - працювати над їх вирішенням.

Джен Гомард, директор програми подвійних дипломів коледжу Санта Фе

- Інклюзивна освіта - це система освіти, у якій ми приймаємо всіх студентів або школярів, кожного, як окрему індивідуальність, навіть, якщо деякі з них є трохи дивними чи не такими, як усі. Ми також вчимо викладачів, як приймати ось таку різноманітність школярів або студентів, як з ними знаходити лад та взаємодіяти.

Даг Джонс, віце-президент коледжу Санта Фе з економічного розвитку 

- Перевагами інклюзивної системи освіти є не лише те, що надається допомога цій категорії людей, але й те, що це робить свій внесок у суспільство. Оскільки люди з інвалідністю можуть поділитись якимись своїми талантами та знаннями з іншими людьми в суспільстві.

Після впровадження такої програми у нашому місті делегація ПолтНТУ відправиться до Санта Фе.

Стрічка новин