Як в сучасних умовах створити робочі місця?

А крім цього навчити новій професії, виготовити конкурентну продукцію та вийти з нею на зовнішні ринки знають у Горішніх Плавнях та наш кореспондент Лідія Ритченко.

У Горішніх Плавнях урочисто відкрили Навчально-виробничий центр при Спілці малих та середніх експортерів у рамках реалізації міської програми «Просування продукції міста на зовнішні ринки». 

Створення центру дає можливість диверсифікації діяльності швейних підприємств міста Горішні Плавні, перепрофілювання виробництва та перекваліфікації персоналу. 

Навчально-виробничий центр здійснюватиме перепідготовку трудових ресурсів міста для запровадження виробництва великих мішків промислового призначення – так званих «біг-бегів». Для економіки міста – це нові можливості, які стали реальністю завдяки фінансовій підтримці Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» ПРОМІС. 

Олександр Попов, голова наглядової ради ГС «Спілка малих та середніх експортерів» 

- Цей центр якраз дозволить нам ланцюговою реакцією протестувати і потім віддати людей тим підприємствам малим, які захочуть працювати в сфері виробництва м’якої упаковки якраз на роботу уже в цьому напрямку. Ми бачимо цей напрямок не скільки внутрішній ринок, скільки зовнішній ринок, тобто експорт.

Проект ПРОМІС надав Спілці малих та середніх експортерів грантову підтримку, яка склала майже 900 тисяч гривень. Власний внесок міста понад 500 тисяч гривень. За ці кошти закупили нове обладнання,  на якому швачки  шитимуть біг-беги, та створили умови для  навчання.

Олександр Кучеренко, директор Проекту ПРОМІС

- Я думаю, що завдяки ось цьому процесу, який запущений зараз – це для інших членів Асоціації малих та середніх експортерів, буде стимулом розширення цього кластеру. І я сподіваюся, що цей кластер саме в Полтавській області на базі Кременчука і Горішніх Плавнів, може стати зразком для розвитку в Україні малого та середнього бізнесу.

Проект ПРОМІС впроваджується Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади в 16 містах Полтавської, Вінницької, Запорізької та Івано-Франківської областей.  

Кейді Ворд, головний радник з питань врядування Проекту ПРОМІС

- Це один із кращих прикладів, оскільки наш проект займається економічним розвитком, а також демократичним врядуванням. І можна сказати, що проект у Горішніх Плавнях є одним із найуспішніших.

Головним завданням центру є ефективна система маркетингу та просування продукції підприємства міста на зовнішні ринки. Вже до кінця цього року Центр планує укласти договір про співпрацю із Болгарією та постачати туди до 22 тисяч біг-бегів. Потужності виробничого цеху та кваліфіковані трудові ресурси дозволяють планувати успішну конкуренцію на внутрішніх та зовнішніх ринках.

Віталій М’якінін, керівник проекту навчально-виробничого центру

- Швачка, яка шила трикотажні вироби, вишиває на сьогодні за шість хвилин біг-бег. Тому місяців за три-чотири, ми бачимо по динаміці навчання, швачка повинна досягти рівня однієї хвилини. Плюс ми будемо ще модернізувати машинки.

Один такий зшитий біг-бег може вмістити вагу до 1.5 тони. Постачальником матеріалу для поліпропіленових мішків є підприємство міста Черкаси. Вже найближчим часом у центрі пройдуть навчання 15 швачок. Нову професію допоможе освоїти технолог Тетяна Чепурна. 

Тетяна Чепурна, технолог

- Перший раз у нас було 12 штук. Зараз ми відшиваємо 70 - одна людина. І так більше, і більше. Це щось нове, це не таке, як було. Ну і перспективи в майбутньому.

Якщо великий бізнес міста вже давно успішно працює на зовнішніх ринках, то для малого та середнього бізнесу, а в більшості – це трикотажники, доведення продукції до міжнародних стандартів, стандартів ринків Канади та ЄС, створення ефективної системи маркетингу та просування продукції підприємств міста на зовнішні ринки – є питанням номер один.   

Дмитро Биков, міський голова Горішніх Плавнів

- Для нас дуже важливо, щоб малий та середній бізнес не тільки виживав у нашому місті , а й щоб він мав можливість розвиватися. А для того, щоб розвиватися потрібно постійно навчатися чомусь новому. І ця пропозиція від наших партнерів, які реалізують цей проект, він для нас неймовірно важливий.

Сільськогосподарське виробництво, гірничо-збагачувальна та нафтодобувна промисловості – це ті сфери діяльності, де є потенційний попит на м’яку упаковку – біг-беги, виготовлення яких розпочали у  Горішніх Плавнях. 

Диверсифікація економіки міста, підтримка малого та середнього бізнесу  належать до ключових завдань «Стратегії розвитку міста» та «Програми просування продукції на зовнішні ринки». Ці важливі документи розроблені містом спільно з експертами Проекту ПРОМІС. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію