В Укрпошті назвали умови, за яких доставлятимуть пенсії в села

В Укрпошті назвали умови, за яких доставлятимуть пенсії в села

Щоб Укрпошта у січні доставила виплати пенсіонерам, потрібно до 1 грудня затвердити нові тарифи. Зокрема, внести зміни до бюджету на 2019 рік.

Йдеться про 1,1-1,2 млрд грн, розповів гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський, повідомляє gazeta.ua.

"Востаннє тариф на доставку пенсій переглядали 2004-го. Тоді мінімальна зарплата та пенсія зростали більш-менш однаково. З 2016-го "мінімалка" збільшилася вдвічі — 3200 гривень. А мінімальна пенсія на 20% — 1295 гривень. Водночас, 75% витрат компанії — це фонд оплати праці", - наголосив Ігор Смілянський.

Тариф на доставку пенсій - нефіксована сума. Це відсоток від розміру пенсій.

"Новий обґрунтований тариф на доставку пенсій тарифна рада Укрпошти затвердила у листопаді 2017-го. Його підтвердило Міністерство інфраструктури та Міністерство економіки. Це 1,78% для міста і 2,56% для села. Однак нові тарифи не внесли у проект бюджету на 2019 рік. Зараз Укрпошта використала всі резерви, які мала. Якщо тарифи не підвищити, не буде грошей виплатити зарплату листоношам", - зазначив гендиректор Укрпошти.

За його словами, Укрпошта буде змушена закрити 7 тис. відділень у селах. Звільнити 25-30 тис. працівників.

"Я сподіваюсь, що цього не буде. Інколи, щоб питання почали вирішувати, ситуацію потрібно загострити. Нам пообіцяли, що до другого читання внесуть зміни у проект бюджету на 2019 рік", - резюмував Ігор Смілянський.

Стрічка новин