Як перемогти рак молочної залози?

За останній місяць до онкодиспансеру зверталося більше полтавок. Там проводили місячник боротьби з раком молочної залози. Захворювання, яке на ранніх стадіях майже безсимптомне. Розпізнати хворобу можна під час медичного обстеження. Лікар-онкохірург розповіла про результати місячника та дала поради як уберегти себе від біди. Більше – у сюжеті Ольги Соломахи.  

Оксана Хроміч лікується в Полтавському обласному онкодиспансері. Про хворобу дізналася на огляді у лікаря.

Оксана Хроміч, лікується у Полтавському обласному клінічному онкологічному диспансері

- Два роки назад мені зробили операцію по гінекології. І після того я ходила на профілактичні огляди. Я прийшла на огляд і в мене виявили маленьку пухлину. Назначили ряд процедур та оглядів. І виявилося, що в мене злоякісні клітини у організмі.

Онкозахворювання молочної залози на перших стадіях проходить майже безсимптомно. Про це говорить лікар Оксана Муковоз. Аби контролювати стан здоров'я, жінкам радить проходити щорічні огляди у мамолога.

Оксана Муковоз, онкохірург

- Не забуваємо про профогляди. УЗД і мамографія. УЗД молочних залоз робиться обов'язково всім пацієнткам раз у рік після 35. Після 40 мамографія раз у два роки. Частоту, інтенсивність оглядів УЗД і мамографії може регулювати тільки лікар.

Для боротьби з раком молочних залоз кожного року у жовтні в онкодиспансері проводять безкоштовні огляди жінок.

Оксана Муковоз, онкохірург

- Для того, щоб провести інформаційну роботу з пацієнтом. І щоб всі пацієнти, які раніше збиралися, але боялися прийти. Думали, що це буде коштувати дуже дорого, все таки прийшли і показали молочні залози. Почули інформацію для себе. І якщо є проблема з якою вони жили і боялися про неї розповісти. Щоб ми її виправили і почали лікувати пацієнтку.

Оксана Муковоз розповіла: щорічно виявляють різні проблеми у жінок. Вони мають не тільки тільки онкологічний характер. Підвела підсумки цьогорічного місячнику боротьби з раком молочних залоз.

Оксана Муковоз, онкохірург 

- За цей місяць статистично ми оглянули більше 140 пацієнток. Майже всім робили УЗД. Із 140 було 100, яких оглянули на УЗД. Всім робили мамографію. На мамографії в двох пацієнток було вмявлено підозру на онкологічний процес. Який у підсумку, після пункційної діопсії, не підтвердився.

Серед оглянутих лікарями диспансеру жінок не було хворих на онкологію. Та лікар зауважила: онкологія – хвороба, яка може проявитися. Факторів, сприятливих для захворювання, – багато.

Оксана Муковоз, онкохірург

- Те, що найчастіше приводить до онкології – дисгормональні порушення. Сюди відносяться гінекологічні захворювання і захворювання щитовидної залози. Також це удари та забої молочних залоз. Стежимо за тим, що ми їмо,п'ємо і чи куримо.

Для профілактики, говорить лікар, треба самоперевірятися, аби виявити проблему на початковому етапі. Ракову пухлину в Оксани Хромич виявили вчасно. Їй зробили операцію. Призначили лікування та променеву терапію. За прогнозами лікарів, вона має шанс на швидке одужання.

Оксана Хроміч, лікується у Полтавському обласному клінічному онкологічному відділенні

- Хочу сказати жінкам,що не треба боятися оглядів. Не треба боятися лікарів. Звертатися. Не тоді коли вже запізно. А на ранніх стадіях. Це не так страшно. Не треба цього боятися. Треба звертатися і будете здорові.

Стрічка новин