Якщо не відремонтувати, Полтаву затопить

«Водоканалівці» організували полтавським депутатам та чиновникам робочу поїздку містом. Під час неї обранцям продемонстрували, в якому стані знаходяться колектори. Нагадаємо, на засіданні комісії облради з питань житлово-комунального господарства у депутатів виникло багато питань щодо виділення додаткових коштів підприємству. Ірина Щербак – далі.

 Робоча поїздка депутатів обласної ради розпочалась з колектору по вулиці Глібова. Його протяжність – 600 метрів. З них 300 – в аварійному стані і потребують ремонту.

- Яка причина цих провалів? 

- Причина провалів – газова корозія. Тобто, утворюється газ із порошків,  якими ми користуємось, фосфати, мікроелементи проникають в пори бетону, розмножуються, розбухають, руйнують бетонне склепіння, утворюються провали.

На цих 300 метрах утворились провали на проїжджій частині. 

- Буде рушитись дорога, вони будуть стояти до тих пір, поки ми не...

- Це ж каналізаційний колектор?

- Каналізаційний колектор, так.

- І скільки таких провалів тут?

- Таких провалів тут три.

Та ж ситуація – з одним із центральних колекторів міста. Він знаходиться біля тубдиспансеру. Його також оглянули посадовці. 

Колектор цей не може зупинитись. Без його роботи діяльність міста буде припинена. Скільки провалів тут зараз? Вісім тут і шість там, чотирнадцять провалів. 

Через провали кожного дня людям проблематично виганяти свої машини з гаражів. 

Володимир, полтавець 

- Звісно, не зручно. Мені доводиться здавати назад, а потім – вперед. Стільки маніпуляцій, щоб мені виїхати.

Далі депутати та чиновники оглянули колектор по вулиці Героїв АТО. Тут вже ведуться ремонтні роботи. Використовується сучасний спосіб локалізації проблеми. Загалом по місту – 32 провали. Зараз цю ситуацію водоканалівці ще контролюють. Проте, якщо не проводити планові та аварійні ремонти, Полтаву може залити відходами. 

Василь Воротинцев, генеральний директор КП «Полтававодоканал» 

- Ми зараз звернулись з листами, проханнями щодо додаткового виділення коштів. Ці роботи припинити не можна. Адже на 1 березня було 62 провали. На сьогоднішній день залишились 32, 30 ми відремонтували. Їх потрібно продовжувати робити. Адже такі провали, як сьогодні ми поїдемо по Шоломці, це центр міста, це транспортна розв’язка, і його якщо не зробити, може статись або біда, чи прийдеться перекривати вулицю і транспорту.

Оглянувши колектори, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло зазначив: ця тема обговорюється на профільних комісіях, і зараз вирішуються можливі шляхи усунення проблеми. 

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- Ми порахували приблизно, для того, щоб замінити всі колектори, які відпрацювали свої можливості, яким по 60 років, а термін придатності – 20 років, потрібно 600 мільйонів гривень. Ми розуміємо, що це великі гроші. Проте, протягом 4-х років, якщо виділяти по 50-60 тисяч на рік одним, і іншим бюджетом, то можливо цю проблему вирішити.

Під час робочої поїздки депутати оглянули ще один аварійний колектор по вулиці Шолом-Алейхема. 

Стрічка новин