Перша леді – на Полтавщині

Марина Порошенко побувала в селі Демидівка Омельницької об'єднаної територіальної громади. Під час візиту дружина Президента долучилась до відкриття Інклюзивно-ресурсного центру. Його створили за національним проектом Фонду Порошенка з розвитку інклюзивної освіти.

По приїзду Марина Порошенко відправилась на оглядини Інклюзивно-ресурсного центру. Перша - кімната вчителя-реабілітолога. У ній займаються діти з психофізичним порушенням розвитку. Один із них - одинадцятирічний Сергій. 

- Подобається тобі? 

- Так.

- Ти тут вперше, чи вже був?

- Ні.

- Був, так?

- Вдруге.

Наступною стала темна сенсорна кімната. В ній дітки розслабляються. А допомагає малечі відпочити практичний психолог та сама атмосфера. Далі перша леді попрямувала до ігрової кімнати. Фахівці називають таке приміщення «світла сенсорна кімната». 

- У нас у сенсорній кімнаті розміщено багато ігрових модулів і м’яких модулів. 

Зараз в цій кімнаті займається Даринка.

- Як тебе звати?

- Даша.

- А мене Марина. Тобі тут подобається гратись?

- Так.

- А що ти тут робиш, розкажи нам.

- Я тут шукаю тваринок і розповідаю про них. 

Після екскурсії центром Марина Порошенко та губернатор Валерій Головко підписали Меморандум. Документ приєднує Полтавщину до національного проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта - рівень свідомості нації». Саме за цим проектом і був створений центр. 

Марина Порошенко, дружина Президента України

- Я дуже рада сьогодні бути на Полтавщині. Це для нас дуже важливий крок. Коли ми приєднуємо Полтавську область до нашого проекту по впровадженню інклюзивної освіти в Україні. І це вже 23 область, ми вже проїхали майже всією Україною. І для нас дуже важливо, що наша команда однодумців інклюзивної освіти стала ще більш потужною.

В ході підписання дружина Президента передала губернатору вже готові проекти двох кімнат - Ресурсної та Медіатеки.

Марина Порошенко, дружина Президента України

- Це два приміщення, які є невід’ємною частиною інклюзивного простору навчального. Тому що без таких класів неможливо надати освітні послуги, дітям з особливими освітніми потребами.

У свою чергу Валерій Головко пообіцяв реалізувати ці проекти. Та додав: останні 5 років інклюзивна освіта на Полтавщині почала розвивається.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Для дітей відкривається нове життя та нові можливості. І ми знаємо, сьогодні досягнення дітей, які мають фізичні обмеження. Як вони беруть участь в олімпіадах, отримують найкращі показники в Малій академії наук. Тому це дуже гарна справа і нам точно потрібно, цю частину нашого суспільства зробити повноцінною.

Після офіційної частини Марина Порошенко зустрілася з дітками та їх батьками. Малеча отримала від дружини Президента подарунки. На цьому візит першої леді на Полтавщину закінчився.

Стрічка новин