Неможливо вступити у спадок

Такі чутки ширяться мережею більше 3 років. Які нововведення чекають на полтавців та на яких умовах будуть укладатися подібні договори з 1 листопада цього року, дізнавалася Марина Покшіна.

 Це – полтавка Лариса Іванова. Жінка з родиною усе життя працювала, аби придбати власне житло. Була впевнена, шо після її смерті діти та онуки отримають спадок за законом. Але останні новини про нововведення у вчиненні нотаріальних операцій її обурили. Пані Лариса не розуміє, що чекає її дітей.

Лариса Іванова, полтавка

- Після того, як людина йде із життя і залишає спадок своїм дітям, родичам буде дуже піднятий податок. Це неможливо, річ у тім, що і так він був достатньо високий, особливо – для спадкоємців другої черги і так далі.

Спеціалісти переконують: люди завжди бояться будь-яких операцій з нерухомістю. Особливо – поважного віку. 

- Розповідає про те, чого найбільше бояться полтавці при оформленні таких угод.

Народу до сих пір не зрозуміло, для чого ці нововведення, адже по суті жодна людина тепер не зможе оформити договір дарування, і єдиний вихід – це купівля рухомого або нерухомого майна. Змінилася ситуація і з експертною оцінкою. Тепер занизити її неможливо, оцінюється майно набагато дорожче.

Андрій Птіцин, експерт ринку нерухомості

- По Полтаві й Полтавській області, як всією Україною, експертна оцінка нерухомості, від якої у процесі йде виплата податків, вона приблизно виросла, стала рівною з тією ціною, по якій продається нерухомість. Тобто, якщо ми беремо для прикладу вторинний ринок нерухомості, то однокімнатна квартира, яка може коштувати 14 000 доларів, то приблизно і експертна оцінка буде такою ж.

Щодо самої Постанови неможливості вступу у спадок, то вона не має юридичної сили, і поки що люди можуть без проблем звертатися до нотаріусів та укладати договори дарування. 

Антон Болтік, юрист

- Вона набрала вже дуже великої критики, і більше 3 років постійно 1 числа питання це обговорюється, що ж робити українцям і як діяти. Вищим АдмінСудом України було 29.07.15 року прийняте відповідне рішення, згідно якого постановив Суд, що Постанова визнана незаконною.

Отже, окрім високих податків, змін у порядку вступу у спадщину поки що нема.

Лариса Іванова, полтавка

- Що наша влада від нас хоче? Щоб ми всі повиздихали, і пенсіонери перші?

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію