Проекту «ОдежиНА» два роки

У 2016 встановили два спеціально облаштованих контейнера для збору речей. Полтавці почали активно заповнювали ці баки одягом та взуттям. Скільки ж речей вдалось зібрати за ці два роки, дізнавалась Юлія Хаврель.

Три місяці. Рівно стільки Марія Зімілець разом з сином Станіславом проживають у Кризовому Центрі для жінок. Сюди, за словами жінки, вони потрапили через те, що чоловік піднімав на неї руку. 

Марія Зімілець, клієнтка Кризового центру для жінок

- Це було при дитині. Це було один раз, але я вирішила, що я не буду більш допускати цього. Тим паче, щоб моя дитина бачила це. І тому я тут. 

Станіславу Зімілець зараз півтора роки. Цей м'яч – його улюблена іграшка. А ще хлопцю подобаються мамині казки на ніч. Речі, якими грається Станіслав у Кризовому центрі, з'являються завдяки проекту «ОдежиНА». 

Олена Чикурова, директор Кризового центру для жінок

- Містяни дуже відгукуються на збір речей. Вони бачать, куди ці речі їдуть. Ми приблизно підрахували - це приблизно 8 тонн речей усіх. Це і дитячі, і дорослі, і взуття. Передавали дуже багато книжок. Майже вся ця бібліотечка - це те, що передали люди.

Віддати речі можна у контейнери «ОдежиНА». Вони знаходяться у Свято-Успенському соборі та у вишах міста. Отримати ж їх можна у Центрі адаптації для бездомних і звільнених з місць позбавлення волі та у Кризовому центрі для жінок. Також речі адресно направляють до інтернатних закладів Полтавщини.

Олена Чикурова, директор Кризового центру для жінок

- Це люди, котрі знаходяться в колонії. Люди, котрі живуть у Кризовому центрі для жінок або у Центрі адаптації для бездомних. Це підлітки. Це, в принципі, люди, котрі виявились у складних життєвих обставинах.

На початку проект «ОдежиНА» налічував 2 контейнери. Нині їх п'ять. Приклад з Полтави став брати і Миргород. Кофтина чи брюки, які ви вже не носите, і вони просто лежать у шафі, отримають друге життя. Стають у нагоді тим, хто потребує допомоги.

Марія Зімілець, клієнтка Кризового центру для жінок

- Я собі багато речей брала і своєму сину. Тому що, коли я сюди приїхала, я не мала можливості забрати всі свої речі. Тому в мене багато речей залишилось там. Тому я вдячна цим небайдужим людям, які їх приносять.

Стрічка новин