Порятунок землі чи сміттєзвалище?

Керівництво гаражного кооперативу укріплює територію будівельними матеріалами. Жителі вважають – це сміття. Інспекція з благоустрою про ситуацію не знала, але відразу розпочала перевірку. Розбиралася Анна Ружін. 

Це територія гаражного кооперативу «Восход». 

Мішки з сміттям, пакети, крісла та все, що тут знаходиться – будівельне сміття. Так вважає голова правління автогаражного кооперативу Іван Сахно. 

- Ми будівельні відходи просимо безкоштовно.

- Ви вважаєте, що можна смітити? 

- Ні, смітити не можна. Це не сміття, а будівельні відходи. 

- А як ці пакети полетять через 2 роки?

- Це наша приватна власність.

На цій території є проблема, зазначає Іван Сахно. Це земельні зсуви.

Іван Сахно, голова правління автогаражного кооперативу «Восход»

- Проблема існує на нашій території з 1986 року. Коли ці гаражі почали будувати, то вони тоді будувалися без проекту і 240 гаражів, котрі тут поруч. Вони потрапляють під зсув, земні зсуви йдуть. І зсуви йдуть не в бік, а вниз.

Викликали фахівців і проблему вирішили.

Іван Сахно, голова правління автогаражного кооперативу «Восход»

- Ми обдзвонювали вантажні таксі і якщо є десь кудись таке - будівельні відходи, то будь ласка привозьте сюди. Без мого дозволу – ні. В основному телефонує машина, а можна вивантажити будівельні? Чи я огляну чи охорона.

Полтавка Юлія Гагіна іншої думки. І це не будівельне сміття, а різні побутові відходи. І територія скоро стане другою «Макухівкою». 

Юлія Гагіна, полтавка 

- Я помітила тут сміття років 3-4 тому, коли почала їздити на велосипеді біля цих ставків. Спочатку його було небагато. Я думала, що це був одноразовий викид, а потім природа сама все виправить. Але цьогоріч сміття почало збільшуватися в геометричній прогресії.

Пані Юлія піднялася по схилу від Шилівського ставка. Так і зробила цілу серію фото та відео. Ними і поділилася в соціальній мережі фейсбук.

Це викликало активне обговорення користувачів. На фото – сміття різного характеру. І воно не зовсім схоже на будівельне. 

Голова правління гаражного кооперативу свої дії не вважає протиправними. Вони завозять лише будівельні відходи, а все інше – то не їхнє. І додає: інспекція по контролю за благоустроєм,   екологічним та санітарним станом міста в курсі ситуації. І регулярно навідується. Вирішили і ми до них поїхати.

Руслан Редько, заст. нач. Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста

- Якщо особа говорить, що укріплювати, то це треба брати дозвіл в міськвиконкомі на ввезення землі, але укріплюється лише землею або будівельним сміттям, а не різноманітним побутовим сміттям.

Про матеріали для укріплення в інспекції не знали. 

Руслан Редько, заст. нач. Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста

- Інспекція цього не знала. З завтрашнього дня ми розпочнемо перевірку. З'ясуємо, чия це територія. Якщо ця особа говорить, що це приватна власність чи це міська земля і відповідно будуть прийняті міри до винних осіб, які утворили все це сміттєзвалище.

1 листопада інспектори відправилися на перевірку на територію кооперативу. Наша знімальна група і надалі слідкуватиме за ситуацією. Результати перевірки повідомимо в найближчих випусках.

Стрічка новин