1 листопада відзначають день вегана

Їжа, як філософія. Ці люди взагалі не вживають продуктів тваринного походження. Які ще існують різновиди вегетаріанства дізнавалась Анна Ружін. 

Це Максим Макуха. Він вегетаріанець. На зміну світогляду вплинули різні фактори. Крім фізичного та економічного був ще етичний. 

Максим Макуха, вегетаріанець 

- Коли ти говориш, що любиш тварин, ти не розділяєш тварин на тих, що ти вбиваєш, тобто свині чи корови. І тих, яких ти любиш - коти чи собаки. Купуючи м'ясо, оплачую вбивство і, побачивши цей процес на м'ясокомбінаті, як вбивають цих тварин, то я вирішив все-таки змінити щось в собі.

Не вживає м'яса уже 12-ть років. Основу його раціону складають овочі, фрукти та крупи. І цього дня хлопець прийшов на ринок. 

Максим Макуха, вегетаріанець 

- Я їм те що відчуваю, те що потрібно. Багато складають каші. Тобто складні вуглеводи. Зелені багато їм. З білкової їжі це бобові, квасоля, горох і горіхи. Вживаю олію, але не можу сказати, що моя дієта чимось особлива. Я просто не їм м'яса як звичайні люди. Якщо є можливість, беру додатково квасолю або інші бобові.

Не тільки Максим практикує вегетаріанство. Воно популярне і в крішнаїтів. Це Владислав Пахомов. Він лактовегетаріанець. 

Владислав Пахомов, керівник ведичного центру і храму Крішни в м. Полтава

- Близько 20 років тому я познайомився з цією філософією. І мене вона дуже зацікавила. Вона здалася мені тверезою, науковою, що найголовніше. Я отримував відповіді з точки зору психології, інституту шлюбу, питань з харчування, питань організації сім'ї, соціальних сфер діяльності і так далі.

Крішнаїти також і проти насилля над тваринами. 

Владислав Пахомов, керівник ведичного центру і храму Крішни в м. Полтава

- Ми уникаємо носити шкіряні вироби в одязі та взутті. Зараз є синтетичні якісь види тканин. Вони прийшли на заміну шкіряним. Вони не менш практичні.

Вегетаріанців поділяють на 4 види: лактовегетаріанці, вегетаріанці, вегани та сироїди.

Лактовегетаріанці вживають продукти рослинного походження та молочні. Термічна обробка – дозволяється. 

Вегетаріанці надають перевагу овочам, фруктам, бобовим. Іноді яйцям та молочним продуктам. 

При цьому їх поділяють за принципами вживання чи невживання похідних м'ясних та рибних продуктів: 

– ті, які вживають яйця та молочні продукти; 

– ті, які вживають тільки молочні продукти без яєць; 

– ті, які їдять тільки яйця, але не вживають молочних продуктів;

– ті, які мають табу на молочні продукти чи похідні на м'ясні. 

Вегани повністю відмовляються від продуктів тваринного походження. Вони споживають рослинну їжу і не використовують хутряні та шкіряні речі.

Сироїди вживають продукти без термічної обробки. Вважають, що так їжа зберігає всі свої корисні властивості, вітаміни та мікроелементи. При сироїдінні можливо вживання пророщених круп, сушених фруктів, в’яленої риби і м’яса, яєць, молока, морепродуктів.

Дотримуватися вегетаріанства чи ні – вибір кожного. Такої ж думки і дієтолог. Але є рекомендації, яких варто дотримуватися. 

Анна Мохонько, дієтолог

- Основні правила, яких потрібно дотримуватися, якщо ви вегетаріанець – їсти в достатній кількості крупи та повільні вуглеводи. Це обов'язково. Бо там є рослинні жири. Друге – не налягати на солодке. І третє – дотримуватися питтєвого режиму.

Стрічка новин