Свято соціального працівника у Полтаві

У першу неділю листопада в Україні традиційно відзначають День соціальних працівників. В області таких – понад шість тисяч, їх більшість – жінки. Саме на честь щорічного свята працівників зібрали на колегію. Підбили підсумки та отримали відзнаки. З винуватцями свята спілкувалися наші журналісти.

Валентина Сіваченко у соціальній сфері працює не перший десяток років. Близько 7 з них жінка очолює Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів міста Миргород. Там вона, та ще 14 соціальних працівників допомагають дітям з інвалідністю. Малеча вчиться новому, займається з педагогами та психологами. Разом з дітьми реабілітацію проходять і батьки.

Валентина Сіваченко, директор Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м.Миргород)

- Центр займається соціальною реабілітацією дітей з інвалідністю. У нас діти – від нуля до 18 років. Також група ризику, дітки від 0 до 3-ох років, які мають великий шанс отримати інвалідність. У нас вони проходять реабілітаційні та корекційні заняття.

Для Валентини, як керівника центру соціальної реабілітації, важливі особисті якості працівників. 

Валентина Сіваченко, директор Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м.Миргород)

- Соціальний працівник в першу чергу має бути доброзичливою, фаховою людиною. Потрібно мати гарні людські якості та гарні професійні якості. Адже соціальний працівник - це і психолог, це і педагог.

З думкою про те, що соціальний працівник, – професія багатогранна, погоджується і Ольга Мягкохліб. 

Ольга Мягкохліб, директор територіального центру Шевченківського р-ну

- По-перше, він повинен бути дуже доброю і співчутливою людиною. Без душі соціальний працівник зовсім не може працювати. І я зараз хочу привітати всіх соціальних працівників з цим професійним святом.

На відміну від Миргородського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, Шевченківський територіальний центр займається реабілітацією дорослих. У ньому вони займаються творчістю, спортом та дбають про власне здоров'я. Основним досягненням свого центру керівник вважає присудження йому звання «Кращого територіального центру України» Міністерством соціальної політики України. 

Ольга Мягкохліб, директор територіального центру Шевченківського р-ну

- Наш територіальний центр обслуговує 680 громадян вдома. Надає послуги вдома, крім того, у нас є потужний територіальний центр, де надаються послуги особам з інвалідністю і пенсіонерам. Там на даний час, ще, крім всього, є 3 відділення і є унікальне відділення для осіб з інвалідністю після 18 років.

Отримали соціальні працівники окремі відзнаки і на засіданні святкової колегії. Окрім вітань, підбили вони й підсумки роботи за останній рік та плани на майбутнє.

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соціального захисту Полтавської ОДА

- Я можу констатувати, що весь комплекс державних соціальних програм у нас в області виконується у повному обсязі та своєчасно. Тільки у поточному році через систему соціального захисту спрямовано більше 6-ти мільярдів гривень з державного бюджету. Вони спрямовані на виплати вимог компенсацій, надання державних соціальних гарантій.

Серед завдань, що стоять перед соціальними працівниками, - призначення житлових субсидій та розвиток соціальних послуг.

Стрічка новин