Чи законно працюють у Полтаві?

Такі запитання місцевим підприємцям ставили на засіданні робочої групи з координації діяльності в напрямку легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення. Комісія працює 12 років та щомісяця засідає у державній податковій інспекції Полтави. Цього ж разу підприємців запросили до міської ради. Чи залишаться на вулицях МАФи та скільки коштів вони сплатили до міського бюджету, далі у сюжеті.

У залі засідань міської ради зібралася робоча група з координації діяльності в напрямку легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення. В її роботі участь беруть представники районних у місті рад, управління Держпраці, Пенсійного фонду та центру зайнятості. Очолює засідання робочої групи Наталія Бондаренко - начальник управління соціального розвитку Полтавської міської ради.

Наталія Бондаренко, начальник управління соц.розвитку Полтавського МВК

- Робоча група по легалізації виплат заробітної плати при виконавчому комітеті Полтавської міської ради була створена розпорядженням міської ради у 2006 році. Вона у нас працює вже 13-й рік ця робоча група.

Цього разу, окрім постійних учасників робочої групи, також присутні секретар міської ради Олександр Шамота, депутати міської ради та заступник міського голови з юридичних питань.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Основне заняття цієї робочої групи - це легалізація найманих працівників. Всі ми розуміємо з вами, що декому з підприємців іноді хочеться піти від оподаткування, відповідно, не оформлювати працівників. А це, перш за все, податки до місцевого бюджету. Я нагадаю, що податок на доходи фізичних осіб – це 68 зараз відсотків від загальних надходжень до бюджету.

Аби дізнатися, чи всі підприємці працевлаштовують своїх робітників за всіма правилами, комісія переглянула документацію та запросила власників МАФів на засідання. Бізнесменів повідомляли телефоном, зазначеним у документах, та розсиланням запрошень за адресою проживання. Попри це, з 12 підприємців з'явилося лише 2. У ході комісії вони розповіали про кількість працівників та податки.

- Ось підприємець отримав запрошення, прийшов, сам особисто розповів. Члени робочої групи, будь-ласка... Скільки ще раз у Вас працівників?

- 14 працівників, по 2 у кожному магазині.

Таку увагу, зазначають члени координаційної групи, вони звертають не просто так. В полі зору – підприємці, у яких офіційно не працює жодного працівника. Одне з таких має 22 МАФи, де не зареєстровано жодного працівника. За одну офіційно працевлаштовану людину підприємство мало б сплачувати 1600 гривень. Тобто, за умови двох працівників на одну тимчасову споруду бюджет недоотримує 70 тисяч гривень на місяць.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Якщо ми множимо на рік, на 12, то ми отримаємо 844 тисячі гривень. Для порівняння, у бюджеті 2018 року на діяльність спортивних шкіл закладено 2 з половиною мільйони. Це на поїздки дітей на змагання.

Стрічка новин