У Полтавському рибпатрулі розповіли про заборону вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах

У Полтавському рибпатрулі розповіли про заборону вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах

З 1 листопада й до закінчення зимового періоду заборонено займатися промисловим, любительським та спортивним виловом риби на зимувальних ямах. Очільниця Полтавського рибоохоронного патруля Оксана Кулинич розповіла про причини заборони риболовлі та назвала перелік зимувальних ям.

Що таке зимувальні ями і для чого вони потрібні?

Зимувальні ями — основні місця зимівлі риби у водоймах. Це глибокi мiсця у водоймi, де нема активної течiї. Наприклад, територiї, де вода пiдмивала береги й утворилася яма. Температура в таких зимувальних ямах — близько чотирьох градусiв тепла.

"Глибина ям має бути бiльшою, нiж висота промерзання льоду — щонайменше два метри. Хоча краще три-п'ять метрiв. Зимiвля на мiлинi не буде комфортною, адже тиск води вiдчуватиметься пiд льодом, а риба постiйно з ним боротиметься й активно худнутиме. Пiсля зимiвлi на мiлинi риба може втратити вiд 15 до 30 вiдсоткiв своєї маси", — розповіла Оксана Кулинич.

На кiлометр рiчки має бути п'ять зимувальних ям. Їх визначають працiвники рибоохорони, i саме вони мають попередити рибалок про їх мiсцезнаходження.

"У холодний сезон у риби припиняється процес росту та обмiну речовин, — пояснює головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Полтавського рибоохоронного патруля заслужений іхтіолог Юрій Ярцев. — Реакцiя на зовнiшнi показники рiзко сповiльнюється. Багато риб у цей перiод навiть перестає харчуватися, активнiсть знижується майже до нуля. Життя в органiзмi пiдтримується лише завдяки накопиченому влiтку жиру. Є групи риб, якi взагалi залягають у зимову сплячку".

Тож з метою створення сприятливих умов для зимування водних біоресурсів та для запобігання їх масового знищення, з 1 листопада і до закінчення зимового періоду в Україні діє заборона на вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах.

Перелік місць зимівлі риби на осінньо-зимовий період 2018-2019 рр. на території підконтрольній Полтавському рибоохоронному патрулю

1. Район залізничного мосту Кременчук-Крюків між старими та новими мостами, площа 6 га.

2. Акваторія між о. Шаламай і о. Стрелечний, площа 2 га.

3. Гирло р. Псел, площа 4 га.

4. Р. Псел на акваторії між залізничним та автомобільними мостами, площа 1,5 га.

5. Акваторія в районі дельти р. Орель від початку Орільської дамби до каналу Дніпро-Донбас, 1 км вглиб водосховища, площа 375 га.

6. Район о. Вишняки від 29-го буя по старому руслу р. Дніпро на схід ходу на с. Орлик, заворот на південь вздовж урочища «Крамарево» до форвату між буями №21 і №23.

7. Р. Ворскла — акваторія в межах м. Полтави, від автодорожнього мосту автошляху Київ-Харків на залізничній станції «Полтава-Південна» до Полтавської обласної рятувальної станції, площа 3 га.

На річці Сула та в Сулинській затоці Кременчуцького водосховища:

1. Акваторія в районі с. Горошино (чотири ями): «Кухарка», «Кучерська», «Тукалка», «Замістянська» (250 м. кв.).

2. Акваторія в районі с. Мирони «Кандулка» 0,2 га, «Сулище» 0,2 га, «Зубиха» площа 0,5 га.

3. Акваторія біля с. Бурімка «Бурімська» площею 0,5 га.

4. Акваторія біля с. Погребняки: «Калина» 0,3 га, «Пісочок» 0,5 га, «Ляхова» площею 0,6 га.

5. Акваторія біля с. Мохнач: «Плоска» 0,6 га.

6. Акваторія під мостом шляху Бориспіль-Дніпро площею 0,5 га.

7. Акваторія біля о. Петринки з південної сторони — 300 м. в сторону с. Жовнено площею 0,4 га.

8. Акваторія біля старої ГЕС в районі с. Кліщенці біля о. Галицький площею 0,7 га.

9. Акваторія між о. Кулишовка та мис «Жовненське» площею 0,8 га.

Як можна рибалити у зимовий період та яке покарання чекає на порушників?

У зимовий період дозволяється лов риби вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять одиниць на одного рибалку.

Добова норма вилову риби становить 3 кг. У разі здійснення вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах, порушників притягнуть до адміністративної або кримінальної відповідальності згідно з чинним законодавством.

"Рибалкам-любителям потрібно пам’ятати, що риболовля у заборонений період, дозволена на ділянках для любительського рибальства за межами зимувальних ям. На порушників правил рибальства буде накладено штраф від 34 до 680 грн. Окрім того, за незаконний вилов водних біоресурсів нараховуються збитки нанесені рибному господарству за таксами відповідно до Постанови КМУ від 24 липня 2013 року № 541 за кожну виловлену рибину," — розповіла Оксана Кулинич.

Полтавський рибоохоронний патруль закликає дотримуватися встановленого природоохоронного законодавства. Громадяни можуть звертатися за телефоном "гарячої лінії": 0969075008.

Стрічка новин