В Україні затвердили воєнно-медичну доктрину

В Україні затвердили воєнно-медичну доктрину

Документ заснований на тому, що система охорони здоров'я військових має відповідати стандартам НАТО.

31 жовтня під час чергового засідання, Кабінет міністрів України ухвалив воєнно-медичну доктрину. Документ складається з вступної частини, п’яти розділів і заключних положень. Він передбачає єдині організаційні вимоги для медичного забезпечення Збройних сил України та інших військових формувань. А також покликаний покращити медичне забезпечення серед військових.

Доктрина заснована на тому, що система охорони здоров’я військових має відповідати стандартам НАТО. Окрім  питання організації меддопомоги військовослужбовцям, документ регулює сферу підготовки кадрів та наукових розробок щодо медзабезпечення.

Згідно з доктриною, впровадження міжнародних стандартів, принципів і політики медичного забезпечення НАТО здійснюється до 2020 року шляхом обліку їхніх вимог до законодавства. До того ж, наголошують, що принципи і стандарти медичної допомоги єдині для військового та мирного часу.

Що стосується фінансового і ресурсного забезпечення, то для потреби ЗСУ передбачено виробництво вітчизняних медичних товарів і ліків, а також для створення стратегічного запасу.

Передбачено, що держава буде сприяти виробництву вітчизняного наземного, водного та авіаційного транспорту для евакуації поранених.

Нагадаємо, частині-3052 Національної гвардії України цьогоріч виповнюється 25 років.

Стрічка новин