Полтавська поетеса Наталія Фурса презентувала збірку «Зінське щеня»

У Полтавській обласній універсальній бібліотеці імені Котляревського презентували збірку новел та оповідань «Зінське щеня». Авторка – відома полтавська поетеса Наталія Фурса, яка до цього вже видала 6 поетичних збірок. Цього разу вона теж зустрілася з шанувальниками, розповіла про себе та книгу

У бібліотеці зібралися колеги, друзі та шанувальники письменниці Наталки Фурси. Сьогодні вона приїхала до Полтави аби презентувати свою книгу.

Наталка Фурса, авторка книги «Зінське щеня»

- Це перша моя прозова книга. До цього були поетичні. Власне писала її майже все життя. Щось швидше, щось довше. До чогось було повернення, деякі речі переписувалися по кілька разів. Власне таким чином. Я навіть не сподівалася що вона побачить світ.

Збірку «Зінське щеня» випустили на замовлення Департаменту інформаційної діяльності з громадкістю Полтавської облдержадміністрації як соціально знащуще видання. Авторка каже: писала про події у селі. Про проблеми відносин між жінками та чоловіками.

Наталка Фурса, авторка книги «Зінське щеня»

- Сільська жінка,бабуся. 37 рік-війна. Повоєння. Сільська вчителька. Прості звичайні люди. Людські долі, як вони переплітаються.

На презентацію книги та зустріч з авторкою прийшла Ганна Радько. Каже: захоплюється творчістю Наталки Фурси. Особисто знайома з нею вже багато років.

Ганна Радько, кандидат філологічних наук 

- Вона вирізнялася глибокою філософічністю в поезії. У неї збірки «Страсті по страті». Я її знаю ще коли вона така видна поетеса була. Вона дуже виважує слово. Делікатна у слові і глибина.Така сентенція прямо, знаєте.

Під час зустрічі авторці задавала питання по створенню книги. Чому саме така назва? Хто був прототипом героїв прозаїчної збірки? 

Ганна Радько, кандидат філологічних наук

- Що вона під цим образом бачить? Якщо під одноіменним оповіданням, там все зрозуміло. Але як? Це оці обставини, які беруть людину у лещата і вона тоді не чує свою душу. От що оце його взяло, зубками Зінського щеняти і не випускають - наші обставини. Або як в селі кажуть: таке життя. Мені цікаво від автора почути.

Авторка каже: писала про тяжку долю своєї матері. Назва «Зінське щеня» пов'язана з перипетіями у долі її роду.

Загалом розпочали захід о третій годині. Про книгу та життя авторки-шанувальники говорили протягом двох годин.

Стрічка новин