Маленькому хлопчику з Миргорода потрібна термінова допомога

На операцію нечуючому Максиму Миколаєнку необхідно 800 тисяч гривень. Батьки дитини благають про допомогу. З родиною хлопчика спілкувалася Марина Покшіна.

Це – Максим Миколаєнко. Йому лише 1 рік. У такому ранньому віці лікарі поставили хлопчику діагноз - двостороння сенсоневральна глухота 4 ступеня. З народження дитина нічого не чує. В 1 рік і 4 місяці батьки помітили, що Максим не реагує на звуки, не відповідає, коли його кличуть.

Віталій Миколаєнко, батько хлопчика

- Влітку вийшли гуляти на дитячий майданчик. І там хлопчики його віку бігали, гралися, їх кличуть, вони обертаються і йдуть до батьків. А у нас такого нема. І тоді ми «забили на сполох», поїхали в обласну лікарню, перевірилися. Там направили нас у Київ, в лор-інститут.

До останнього батьки не вірили поставленому діагнозу. У родичів тата і мами не було подібних проблем зі здоров'ям. Пройшли обстеження ще у приватній клініці у Києві. Там підтвердили глухоту на обидва вуха. Після цього батьки почали готуватися до лікування сина.

Лілія Миколаєнко, мама хлопчика

- Трішки уже час минув, емоції згасли трішки. І уже ми зараз намагаємося щось робити, щоб допомогти нашому синочку. Тому що йому зараз уже рік і десять місяців і, на жаль, йому допоможе тільки операція - кохлеарна імплантація слуху.

Часу зовсім мало, операцію потрібно зробити до трьох років. Вона дороговартісна. Потім мовленнєвий апарат дитини закривається. І, як пояснюють лікарі, дитина може не говорити взагалі. У черзі за державний кошт хлопчик 420-ий. На рік в Україні виконують 65-70 операцій. 

Лілія Миколаєнко, мама хлопчика

- Нам виписали чек - це більше, ніж 800 000 гривень. У нас в Україні, звичайно, можливий варіант закордоном придбати трішки дешевший, але це також приблизно 20 000 євро.

Батьки Максима - вчителі у школі. Живе родина у гуртожитку. Такої суми у них немає. Вони просять усіх небайдужих допомогти їхній дитині почути. Зараз ви бачите на екрані реквізити для допомоги. Картка ПриватБанку на ім'я батька Віталія Миколаєнка 5168 7573 7091 8999. 

Стрічка новин