На Полтавщині незаконно передали в оренду 14 га землі

На Полтавщині незаконно передали в оренду 14 га землі

Прокуратура Полтавської області повернула до державної власності з незаконного користування земельну ділянку площею 14 га. Її отримали без проведення обов’язкової процедури земельних торгів.

Установлено, що рішенням Чутівської селищної ради у лютому цього року передано в оренду земельну ділянку сільськогосподарського призначення  площею 14 га, вартістю майже 500 тисяч гривень.

За вимогою прокуратури, Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області здійснило перевірку законності передачі в користування вказаної земельної ділянки, за результатами якої наданий висновок, що рішення Чутівської селищної ради прийняте з порушенням вимог чинного законодавства.

Встановили, що земельну ділянку комунальної форми власності сільськогосподарського призначення не могли надати в оренду без проведення встановленої законом процедури земельних торгів.

Зважаючи на виявлені порушення, прокуратура направила до суду позовну заяву з вимогою визнати незаконним та скасувати рішення Чутівської селищної ради, яке суперечить вимогам чинного законодавства та повернути 14 га землі у державну власність.

Після відкриття судом провадження за позовною заявою прокуратури, Чутівська селищна рада надала підтверджуючі документи добровільного виконання позовних вимог. Це рішення про припинення незаконного договору оренди та акт прийому-передачі земельної ділянки площею 14 га.

Тож землю повернули в державну власність.

Стрічка новин