Народний депутат-захисник Артем ВІТКО: "Полтавці мають користуватися газом власного видобутку на пільгових умовах"

Народний депутат-захисник Артем ВІТКО: "Полтавці мають користуватися газом власного видобутку на пільгових умовах"

Із 1 листопада в Україні знову дорожчає газ для потреб населення. Для більшості громадян це  суттєвий удар по сімейному бюджету. Полтавщина є одним із лідерів за кількістю видобутого газу в Україні. Втім, полтавці платять за блакитне паливо у повній мірі. 

Тож представники громади Кобеляцького, Машівського, Чутівського, Карлівського, Новосанжарського та Козельщинського районів Полтавщини звернулися до народного депутата України Артема Вітка з проханням розібратися у цій ситуації.

"Торік у нашій державі видобули 20,5 млрд м³ газу. Майже половина – 8,5 млрд м³, – полтавська частка. При чому приблизно таку ж кількість газу в області видобувають щороку протягом останнього півстоліття. Втім, донедавна населення Полтавщини не мало зиску від багатства своїх надр. 100% ренти надходили суто до державного бюджету. Хоча, згідно із 13 статтею Конституції, земля, її надра, природні ресурси… належать саме громадянам України", – зазначив народний депутат України Артем Вітко.

Із початку року вступив у дію Закон України №1793-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату". Відтак, 5% рентних платежів за користування надрами стали надходити до місцевих бюджетів. Чиновники запевняють, що за допомогою цих коштів можна реалізовувати соціальні програми. Але прості люди конкретних результатів, як правило, не відчувають. Це засвідчило і чергове підвищення тарифів на газ. Тож Артем Вітко надіслав депутатське звернення голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Оксані Кривенко, у якому порушив питання стосовно оплати природного газу для полтавчан за собівартістю.

"Так, я надіслав депутатське звернення, у якому поставив чітке запитання до голови НКРЄКП про те, чи розглядалася можливість надання газу для населення Полтавської області по собівартості національного видобування цього природного ресурсу. Усі полтавці мають користуватися газом власного видобутку на пільгових умовах. Для цього спробую докласти максимум зусиль", – наголосив народний депутат-захисник Артем Вітко.

Стрічка новин