Полтавщина втрачає населення

Чому смертність перевищує народжуваність. Куди зникає молодь та від чого найчастіше помирають жителі Полтавської області – ситуацію у регіоні за поточний рік дізнавалася Марина Покшіна.

Ольга Соломаха розповіла нам свою історію поїздки на заробітки. У 18-ть років дівчина вперше відправилася до іншої країни, а саме – у Фінляндію. Пробувши там 3 місяці та повернувшись додому, не задумуючись, поїхала знову. Але уже у Данію. Там працювала 3 роки.

Ольга Соломаха, журналістка телеканалу «Студія Місто»

- Поїздка моя в Данію якраз і полягала у тому, що в Україні в принципі зарплати дуже малі, ну дуже. І, мені, як студентці, так поки що у мене немає сім'ї, я вирішила на той момент, що поїду, підзароблю, повернуся сюди в Україну, можливо щось відкрию там своє, ну це в мене плани були такі.

Високі показники того, що полтавці виїжджають закордон, підтвердили і в міграційній службі. З кожним роком число мігрантів тільки збільшується.

Наталія Тіняєва, начальник Київського районного відділу у м. Полтаві УДМС України в Полтавській області

- З цього моменту було оформлено приблизно 147 000 тисяч закордонних паспортів, а порівняно з минулим роком і 2016 року було оформлено близько 70 000.

Це – лише одна з причин зменшення населення у області. ГРАФІКА

А найголовніші з них – міграція, низька народжуваність і висока смертність. Щодо останнього, то на першому місці – природня смерть. У цьому випадку найчастіше помирають від серцево-судинних захворювань, рідше – онкозахворювання. На другому місці – самогубства, на третьому – жертви ДТП.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУНП у Полтавській області

- З початку поточного року на території Полтавської області працівниками поліції зареєстровано понад 2700 випадків природніх смертей громадян, також зареєстровано 294 випадки суїцидальних проявів та зареєстровано 9 випадків, коли люди померли внаслідок нещасного випадку.

Щодо лідера смертності – серцево-судинних захворювань, які становлять 70% усіх смертей, то цього можна було б уникнути. Кардіологи переконані: профілактика могла б докорінно змінити ситуацію.

Костянтин Вакуленко, головний лікар Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру

- Запобігти хворобам серцево-судинної системи, звісно, можна і необхідно. Але, цей секрет криється у вихованні підростаючого покоління, у первинній профілактиці. У тих країнах, де профілактичні міри взяли гору, де серйозно зайнялися профілактикою, де серйозно зайнялися пропагандою здорового способу життя та харчування. І ситуація зі смертністю докорінно змінилася.

Це – головні причини зменшення кількості населення в Полтавській області. 

Стрічка новин