Делікатесний заробіток

На Полтавщині фермер вирощує їстівних равликів. А потім експортує їх до Франції, Італії та інших європейських країни. Коли виникла ідея створити такий незвичний для нашого регіону бізнес і в яких умовах розводять слимаків, дізнавалась Ірина Щербак.

Ось такий вигляд має равликова ферма. Дорогий делікатес вирощують на 2 гектарах землі. На них розміщується декілька теплиць та окремі огорожі, де ростуть слимаки. Саме зараз проходить збір врожаю. 

Одна працівниця за день може зібрати до 30 відер. 

Віра Яковлєва, збирає равликів 

- Їх ще багато тут – море. Кожен щит піднімете, і їх повно. Ось подивіться, скільки їх.

А це Сергій Данілейко, власник равликової ферми. Ідея створити такий бізнес виникла після поїздки до Парижа. 

Сергій Данілейко, власник равликової ферми

- Ми їздили з дружиною в Париж, там спробували равликів - вперше. Потім я сидів в Інтернеті. Чесно кажучи, спочатку планував займатися жаб’ячими лапками. А потім вичитав, що равликів вирощувати набагато дешевше та простіше. Я швидко поїхав, закупив маточні стада, у мене там залишалось 50 днів до початку сезону. Я закупив, і ми почали сезон.

Зараз на фермі вирощуються два види равликів: «Maxima» та «Muller». 

Ось Helix Aspersa Maxima, у неї чорна мантія така, їх більше люблять французи. І от Helix Aspersa Muller більше люблять іспанці, в нього бачите більш біле м'ясо. Цю вживають повністю в їжу. А в цієї відрізаються. Бачите, вони різні за вагою. В цьому році більше вродила «Maxima».

Делікатес експортують до європейських країн. Саме тому бізнес – вигідний. Адже на вирощення равликів витрачаються гривні, а отримають за них євро.

Сергій Данілейко, власник равликової ферми

- Ціна зараз коливається від 2 євро до 2,5. Проте, я зараз лечу на переговори, планую добитись хоча б 3 євро. А за цю зараз дають 3 - 3,5 євро, але я знаю, що через місяць за неї будуть пропонувати більше 4-х євро.

За сезон з такої ферми збирають близько 45 тонн равликів. У планах – розширюватись. Окрім продажу, хочуть запустити підприємство зі збору гіалуронової кислоти, яку використовують у косметології. 

Стрічка новин