На Полтавщині під власні проекти малозабезпеченим і ВПО виділять кошти

29-го жовтня у рамках пілотного проекту «Рука допомоги» свої бізнес-плани захистили п’ять учасників. На їх реалізацію вони отримають 70 тисяч кожен.

Відкриття магазину випічки, точки швидкого харчування, пошиття і ремонт одягу. Ці ідеї планують реалізувати у рамках проекту «Рука допомоги». І саме Полтавщина є одним із пілотних регіонів, де ВПО і малозабезпечені можуть отримати кошти на втілення власних мрій. 

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості 

- Те, що фінансування проектів здійснюється на поворотній основі, дало можливість на сьогодні 46 малозабезпеченим та ВПО і 26-ти суб’єктам підприємницької діяльності там розширити бізнес, а – тут започаткувати, бути успішними. Всі проекти здійснюються, ніхто не призупинив свою справу. Але найбільш успішними, я вважаю, наприклад, пілотний проект, коли в Диканському районі розпочата власна справа по виробництву виробів із деревини.

Цьогоріч в області успішно реалізували бізнес-плани майже сто учасників та отримали фінансування. Ірина Калюжна планує відкрити власний магазин випічки-кондитерки у Чутовому. А Ірина Коломієць – точку швидкого харчування.

Ірина Калюжна, учасниця пілотного проекту «Рука допомоги»

- Це буде магазин випічки-кондитерки, але буде зроблено методика не на дріжджовому тісті, так як це звичайні пиріжки, чи жарені. Це буде листове тісто. Так, як це буде розраховано здебільшого на школярів, так як воно буде знаходитися біля школи, там будуть молочні коктейлі, чаї різні, соки.

Ірина Коломієць, учасниця пілотного проекту «Рука допомоги»

- У нас є двоє діток і ми їх не могли просто залишити вдома і вирішили на сімейній раді залишитися тут в Україні і щось зробить своє, а саме це фаст-фуд. Для відкриття нашого ФОПа нам потрібно 680 тисяч гривень.

Пілотний проект «Рука допомоги» реалізує Міністерство соціальної політики України за підтримки Світового банку в Харківській, Полтавській та Львівській областях. А з 2018 року – також в окремих об’єднаних територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей. Цьогоріч з державного бюджету на нього передбачили 20 мільйонів гривень. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію