Європейські колеги поділились досвідом боротьби з тіньовим працевлаштуванням

У Полтаві розпочато триденний тренінг з виявлення та подолання незадекларованої праці. У ньому взяли участь 20 інспекторів Управління Держпраці з Полтавської, Сумської, Миколаївської та інших областей.

Іноземні фахівці знайомили з кращими європейськими практиками щодо викривання незаконного працевлаштування. Після пройденого тренінгу кожен учасник проведе аналогічне навчання у своїх регіонах. 

Ігор Дегнера, директор Департаменту з питань праці Центрального апарату Держпраці

- В Україні дуже гостро стоїть питання роботи інспекторів праці в контексті легалізації найманої праці. Активно ця робота підтримується зі сторони Європейського Союзу і Міжнародної організації праці. Сьогоднішній проект спрямований на те, щоб посилити спроможність інспекторів виявляти такі форми незадекларованої праці.

Антоніу Сантуш, тренер, менеджер Проекту ЄС-МОП

- Ключова мета тренінгу - навчити їх саме технікам ефективних комунікацій, саме під час інспекційних відвідувань, завданням яких є виявлення незадекларованих працівників. Тобто навчити їх, як правильно спілкуватися з працівниками, роботодавцями. Як долати агресію, стрес, конфліктні ситуації. Це допоможе досягнути кінцевої мети, а саме оформлені трудові відносини.

Стрічка новин