Полтавців запрошують на "Казку про весілля"

Полтавців запрошують на "Казку про весілля"

9 листопада о 16.00 год у Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка учасники гурту "Зілля" в творчому проекті "Вулиця" ознайомлять дітей з українськими іграми та забавами. 

Захід проведуть старший науковий співробітник науково-дослідного відділу народного мистецтва та фольклору Національного музею народної архітектури та побуту України Мирослава Татарчук і скрипаль Андрій Трушевський. 

Під час інтерактивного спілкування з дітьми на тему "Українське весілля", ведучі розкажуть як молоді люди знайомилися, як сваталися. Діти зможуть зануритися у захоплюючу гру, під час якої стануть учасниками весільного обряду та використають елементи народного вбрання. Гості побачать деякі зразки весільного хліба, дізнаються, які традиційні інструменти супроводжували весілля, які були прислів’я пов’язані з весіллям, що вдягали на голову засватаній дівчині і чим підперезували молоду. 

"Діти послухають весільних пісень, а потім усі разом заспівають "Горіла сосна, палала". Учасники дізнаються, які ще були куплети в цієї пісні і з чого робилося весільне «Гільце»", - зазначають організатори.

Ведучі гратимуть на музичних інструментах (сопілці, бубоні), а діти зможуть підігрувати на шумових музичних інструментах. Насамкінець, учасники затанцюють таночки "Гречаники" та "Тетяна" та пограють у гру "Яворові люди".

Стрічка новин