Через сезон відпусток на автошляхах міста та області в кілька разів збільшився потік транспорту

Разом з ДАІ області наші кореспонденти вирішили нагадати усім, хто вирушає у далеку подорож, основні правила поведінки на дорозі.

З кожним роком на дорогах області, й зокрема, у Полтаві збільшується пасажиропотік - траспортні маршрути додаються, автошляхи при цьому майже не змінюються. На 300 тисяч населення міста та Полтавського району сьогодні зареєстровано 80 тисяч транспортних одиниць. Тепер і нашим мешканцям знайоме поняття «затор на дорозі». Особливу тривогу у працівників ДАІ сьогодні викликають маршрутки, бо їхні технічні характеристики часто незадовільні. Не рідко і професійний рівень самих водіїв, м’яко кажучи, не відповідає вимогам автоінспекції - тільки під час останньої перевірки семеро водіїв маршруток зупинили на робочому місці у нетверезому стані. Попереджають працівники ДАІ і про технічний огляд траспортних засобів: він триває тільки до 31 липня, після цього до порушників будуть вжиті адміністративні заходи. Щодо пішоходів, які порушують правила дорожнього руху, то їхній безпечності та необачності просто немає меж, кажуть інспектори. Не зупиняють таких ні відеокамера, ні зауваження працівників ДАІ, ані штрафи - щоправда, тільки у три з половиною гривні. Викликають занепокоєність інспекторів сьогодні і спроби підрозділів недержавної автоінспекції навести свій лад на дорогах.

Основна відмінність працівника державтоінспекції - форма встановленого зразка, нагрудний знак, порядковий номер з прізвищем та відповідні документи, зазначає заступник начальник відділу обласної ДАІ Микола Стоцький. Крім того, справжній інспектор повинен представитись і пояснити причину зупинки транспорту. Сума штрафу на дорозі не стягується.

Стрічка новин