Як правильно зберігати квасолю від жучків

Як правильно зберігати квасолю від жучків

Зберігання квасолі - справа непроста і клопітка. Якщо не дотримуватися правил, які допомагають уберегти бобові, значну частину доведеться викинути ще в середині зими.

Щоб не допустити такого плачевного результату, необхідно трохи попрацювати і зберігати квасолю правильно. Тоді вона залишиться свіжою і живильною до нового врожаю і навіть довше.

Аби квасоля зберігалася цілу зиму, необхідні такі умови, що стосуються місця її розміщення:

  • Вологість повітря не повинна перевищувати 50 %.
  • Температура зберігається на рівні максимум 10 градусів тепла.
  • Пересипати квасолю в тканинні мішечки і додати кілька зубків часнику. Замість нього можна покласти насіння кропу. Вони здатні виділяти речовини, що відлякують жуків-зерновиків. Комахи побояться проникати в такі культури. Зерна бобових з такими добавками можна успішно зберігати в прохолодній коморі.
  • У квасолю не проникнуть жучки, якщо постійно утримувати її в холодильнику. Коли прийде зима і температура повітря охолоне до семи-десяти градусів, мішечки з бобовими можна відправити на засклений балкон.
  • Помістити квасолю в скляну тару і додати в неї попіл. Його кількість має становити від десяти до двадцяти грамів на півлітрову банку. Тару необхідно закрити металевою кришкою. Квасоля захищена від проникнення повітря, тому непогано збережеться і при кімнатній температурі.

Перешкоджає появі комах типографська фарба. Якщо квасолі багато, її можна помістити в картонні коробки або ящики, дно яких застелено газетами у кілька шарів. Але цей спосіб менш надійний, ніж попередні.

Стрічка новин