У Полтаві показники захворюваності на грип нижче епідпорогових

Про заходи з профілактики та боротьби із захворюваннями на грип та гострі респіраторно-вірусні захворювання розповів начальник управління охорони здоров'я міськвиконкому Сергій Котов.

Так, щотижнево моніторять показники захворюваності на грип та гострі респіраторно-вірусні інфекції. За минулий (42) тиждень показники захворюваності складають 53,9 на 10 тис. населення, що нижче епідпорогових на 22%. Міські лікувальні заклади забезпечені киснем та апаратурою для надання медичної допомоги хворим на грип та ГРВІ. Наразі медичні заклади міста в достатній кількості забезпечені засобами індивідуального захисту (маски та гумові рукавички), дезінфікуючими засобами, противірусними та жарознижуючими ліками для надання невідкладної допомоги населенню. Особливо увагу приділяють вагітним, пацієнтам із груп ризику та дітям. Виділили кабінети для прийому хворих з лихоманкою. Запровадили розмежування потоків хворих: відокремлення хворих із лихоманкою та забезпечення їх засобами індивідуального захисту. Кабінети щеплень готові до проведення добровільної вакцинації дорослого та дитячого населення.

З метою координації дій у перед- та епідемічний періоди підготували спільний наказ міського управління охорони здоров'я та Полтавського міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень ДУ "Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України". Ним затвердили план заходів щодо профілактики і боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями у епідемічний сезон 2018 – 2019 р.р.

Цим наказом передбачена можливість розгортання додаткової госпітальної бази для надання стаціонарної допомоги дорослим та дітям з ускладненнями після перенесеного грипу. Так, у разі епідемії, на базі 5-ї міської клінічної лікарні планують розгорнути додаткових 50 ліжок для госпіталізації дорослих. Госпіталізація дітей з ускладненнями грипу передбачена на 50 ліжках дитячої міської клінічної лікарні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію