«Впізнай інсульт»

Інсульт – друга за поширенням причина смерті людей в усьому світі. Ця хвороба відома людству ще з 460 року до нашої ери. І ще тоді почали з нею боротися. Втім, захворювання не здається. Зараз лікарі впевнені: перемогти інсульт можна вчасним зверненням до медзакладу. Але як розпізнати перші симптоми? Ольга Соломаха про війну з інсультом – далі.

В обласній клінічній лікарні ім.Скліфосовського в аудиторії симуляційного центру зібралися представники полтавських ЗМІ, директор Департаменту охорони здоров'я, головний лікар та завідуючий нейрохірургічним відділенням. О пів на дванадцяту починають брифінг. До Всесвітнього дня боротьби з інсультом хочуть привернути увагу населення області до захворювання.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- 70 відсотків всіх смертей, які є, перше місце займають серцево-судинні захворювання. Ви знаєте, що сьогодні треба правильно діагностувати. Правильно діагностувати інсульт, не обов'язково використовуючи МРТ, КТ і таке інше. Треба знати основні симптоми.

Перші симптоми інсульту: раптове порушення мовлення, асиметрія обличчя, запаморочення, погіршення зору, слабкість чи оніміння кінцівок. Завідуючий нейрохірургічним відділенням Михайло Тончев каже: часто люди ігнорують перші ознаки хвороби. Це несе за собою невідворотні наслідки.

Михайло Тончев, завідуючий нейрохірургічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні ім.Скліфосовського

- Втрачається досить велика кількість нейронів, людина втрачає свою функцію. Це все може призвести до загибелі пацієнта. Тому мета нашої сьогоднішньої прес-конференції – звернути увагу населення на те, що це є невідкладною допомогою. Потрібно діяти швидко. Пацієнта потрібно доставляти у той стаціонар, який може надати допомогу невідкладну.

Одним із таких стаціонарів з надання невідкладної допомоги у Полтаві є клінічна лікарня імені Скліфосовського. Після брифінгу журналістам провели екскурсію закладом. В оновленому нейрохірургічному відділенні приймають пацієнтів з міста та області.

Григорій Оксак, головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні ім. Скліфосовського

- В обласній лікарні створені всі умови для надання медичної допомоги пацієнтам з гострим інсультом. Ми маємо цілодобове чергування лікаря невропатолога, нейрохірурга, нейроанестезіолога. Цілодобово працює лабораторія, комп'ютерний томограф. Є препарати для проведення тромболітичної терапії.

У цьому році у відділенні зробили капітальний ремонт. Забезпечили сучасними приладами комунікації.

У відділенні є рентгенхірургічний блок. Працює він у цілодобовому режимі. Окрім серцево-судинних захворювань, тут проводять обстеження судин головного мозку.

У відділенні палати розраховані на 6 чоловік. Є покращеного планування.

Лікування тут проходить й полтавець Ігор Борисюк. З інсультом сюди потрапив тиждень тому. Каже: симптоми знав, тому з викликом швидкої не зволікав. Це, зрештою, й врятувало життя.

Ігор Борисюк, полтавець

- Не зрозумів, що зі мною сталося. Жінка викликала швидку, сюди швидко привезли, поклали до реанімації. Та мене швидко тут вилікували.

Та лікарі нарікають: часто люди бувають байдужі до свого здоров'я. Наслідки недбальства призводять до тяжчих симптомів. Говорять: інсульт – це захворювання, яке можна попередити, просять контролювати тиск та проходити щорічні обстеження. 

Стрічка новин