Полтавців навчали розпізнавати інсульт

Акцію «Переможемо інсульт разом» провели в торговельно-розважальному центрі «Київ». Її організаторами виступили волонтерський загін «Єдність» Української медичної стоматологічної академії та Управління сім'ї, молоді та спорту Полтавської міської ради. Як обстежували полтавців та розповідали їм про недуг, бачила Марина Покшіна.

Галина Зінченко постійно скаржиться на підвищений тиск. За консультацією до Полтави приїхала з Шишак. Зверталася у різні медичні заклади, але результату помітного не було. Про акцію почула по радіо і вирішила спробувати ще й такий метод діагностики.

Галина Зінченко, шишаччанка

- Перевіряли мій тиск. Звичайно, це важливо і треба слідкувати за цим. Хоча ми це не встигаємо просто. Потрібно, тому що захворювання - це таки, поки рухаєшся, поки добре, а як нема руху, тоді вже все.

А Віктор Задорожний прочитав інформацію у соціальних мережах. Також обстежив себе на ризик захворювання на інсульт. У чоловіка кілька років тому був передінсультний стан. Тоді вдалося вилікуватися пігулками.

Віктор Задорожний, полтавець

- Не кожен добереться до сімейного лікаря чи в лікарню, чи в поліклініку. А тиск його треба регулярно міряти, ну, в мене також виявився підвищений тиск. І треба своєчасно і пити пігулки і звертати увагу на своє здоров'я.

Під час акції волонтери та студенти-медики вимірювали усім бажаючим артерільний тиск, визначали індекс маси тіла та основні фактори ризику розвитку інсульту.

Вони роздавали інформаційні листівки та проводили опитування та навчали полтавців визначати їх первинні ознаки. Головне правило – знання слова «МОЗОК». Кожна буква якого означає одну головну ознаку виникнення у людини інсульту. ЦЕ: нечітке мовлення, перекошене обличчя, запаморочення, очі не реагують, неможливість  володіти кінцівками.

Анна Безкоровайна, студентка УМСА, волонтерка загону «Єдність»

- Ми проводимо цю акцію для того, щоб люди знали, що це за проблема, як її уникнути, які взагалі є методи самообстеження, обстеження тих, хто поряд із вами.

Головна мета заходу – донести до полтавців проблему інсульту, про людей, які потрапляють у групу ризику та важливість і правильність першої медичної допомоги.

Наталія Литвиненко, професор, завідувач кафедрою нервових хвороб з нейрохірургії та медичної генетики УМСА

- Підвищення холестерину - це фактор ризику захворювання на інсульт, підвищення артеріального тиску - це фактор ризику захворювання на інсульт, порушення ритму серцевої діяльності, рівень цукру в крові і на ці показники треба звертати увагу не тільки сімейному лікарю, а і самому пацієнту особисто.

Усі бажаючі могли отримати рекомендації від викладачів Української медичної стоматологічної академії та лікарів.

Стрічка новин