Полтавщина – лідер за кількістю інвестиційних проектів у агропромисловому комплексі

Земельні ділянки сільськогосподарського призначення є одними з найдорожчих в країні. Про це зазначили на апаратній нараді в облдержадміністрації, де була і наша Ірина Щербак.

 Розпочалась апаратна нарада з нагородження переможців спартакіади серед держслужбовців. Перемогу в ній здобула команда територіального управління пенсійного фонду. Після цього перейшли до розгляду питань. Перше – стан продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення на території області. За словами фахівців, полтавські землі є одними з найдорожчих в країні. 

Вадим Чувпило, начальник ГУ Держгеокадастру в Полтавській області

- За вартістю 1 гектара Полтавська область поступається в Україні лише Хмельницькій. Станом на перше жовтня цього року, Головним управлінням підготовлено до продажу та продано прав оренди на 111 земельних ділянок. Це за 9 місяців, загальною площею 2098 гектар. З них 104 ділянки площею 2 009 гектар, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та 7 ділянок площею 89 гектар, для ведення фермерського господарства.

Губернатор Валерій Головко звернувся до керівників міст обласного значення, які брали участь в нараді у форматі відео зв’язку. 

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Я хотів би, щоб ви звернули увагу на право великих міст обласного значення про землі, які знаходяться за межами міст: Полтава, Кременчук чи Миргород. Це в форматі Закону «Про територіальне об’єднання громад». Я хотів  би почали цю роботу і подивились на розвиток міст, саме з приводу розширення територій.

Наступне питання наради – впровадження інвестиційних проектів в агропромисловому комплексі. Наразі на території області впроваджується 82 інвестиційні проекти. Відтак, на території області створиться близько 700 робочих місць. 

Сергій Фролов, голова Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА

- У рослинництві впроваджується 40 проектів на суму 1,4 мільярда - це майже 40%. У тваринництві 27 проектів - це 33%. І 15 % у виробничих галузях. На сьогодні область посідає перше місце в рейтингу регіонів країни за кількістю впровадження інвестиційних проектів агропромисловому комплексі та 6 місце за їх вартістю.

Не дивлячись на високі результати, необхідно більше працювати, аби бути привабливішими для інвесторів, зазначив Валерій Головко. 

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- За інвестора потрібно боротися. Черги немає, сьогодні люди, які вкладають кошти, повинні розуміти, що вони повинні мати на виході. У вигляді скорочення систем отримання дозволів, комфортних умов оренди земельних ділянок чи іншого. Це бізнес, він рахує свої гроші, а якщо створити ці умови я думаю, що бізнес цей прийде.

Обговорили й стан підключення Інтернету в районних школах, лікарнях та інших закладах соціальної сфери. Після чого нарада закінчилась.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію