Палац казки відсвяткував свій День народження

Полтавському  академічному обласному театру ляльок виповнилось 80 років. За цей час його актори виховали не одне покоління глядачів. Як створювався та чого досяг театр за ці роки, знає Юлія Хаврель. 

 Історія Лялькового театру бере свій початок з 1938 року. Протягом 42 років він неодноразово змінював свою адресу. Ось так виглядала перша будівля театру ляльок у Полтаві.

Звичний для нас вигляд театр отримав у 1983 році. Казка оселилась по вулиці Пушкіна 30 А. 

Марфа Буторіна, акторка Полтавського обласного лялькового театру 

- Ми будували, будували і, нарешті, побудували. Це таке казкове приміщення, такий корабель. І він пливе вже багато років. А відкривали ми його виставою "Смілива казка". Я там мальчиша-кибальчиша грала. Так майже 40 років, вони пролетіли так швидко. Нещодавно мені 60 років виповнилось і це так швидко проминуло. Ми відчуваємо себе такими молодими, не відчуваємо своїх літ, напевно, тому що ми працюємо саме театрі ляльок.

Першим його директором, при незалежній Україні, став Василь Пилипенко.

Василь Пилипенко, екс-директор Полтавського обласного лялькового театру 

- Найбільше мені запам'ятався одинокий кущ калини у Тайзі. Такі яскраві ягоди, як наші артисти, якщо пам'ятає, підбігли до нього. Обнімали його, цілували і брали гілочки на пам'ять. От можливо в далині найбільше проявляється почуття патріотизму, любові до України.

За 80 років роботи у репертуарі Полтавського обласного лялькового театру більше 70 вистав. Їх полтавські лялькарі зіграли не тільки в нашій області, а й у Сербії, Болгарії, Литві, Туреччині, Тунісі, Вірменії, Естонії тощо. 

Стрічка новин