Бажання є, а місця – немає

Полтавські спортсмени не мають місця для катання на роликах чи скейті, тому руйнують сходи та отримують травми. Полтавець Євгеній Марченко теж мріє про скейт-парк. Прагнення хоче перетворити на реальність, тому і подав свій проект на «Бюджет участі»

Малеча катається на скейтах та самокатах. Одне з постійних місць їх збору – східці обласної бібліотеки. Серед них – і Іван Ведюк. Катається вже 2 роки. Але спеціально обладнаних місць для таких занять, говорить, немає. До того ж, східці бібліотеки – не краще місце для занять спортом.

- Немає вже цих місць давно в Полтаві. Вони тільки були в парку «Перемоги» десь 6 років тому. З тих пір ми катаємся на вулиці. Багато молодших хлопців хочуть займатися спортом, але немає де.

Катаються, виконують різні трюки. Але не завжди все вдало. Місце – не спеціально обладнане, тому руйнуються східці, а спортсмени отримують травми. Східці ремонтували майже рік тому, але з таким успіхом вони скоро знову потребуватимуть відновлення.

Надія Влезько, заступник директора з наукової роботи Полтавської обласної бібліотеки ім.І.Котляревського

- В нас тут постійно ажіотаж діток, і коли дивишся, коли вони катаються – це дуже добре, що вони знаходять, де можна кататися. Але цим самим вони руйнують і місце та будівлю бібліотеки. Уже навіть на тому самому пандусі, де проходять люди з обмеженими можливостями, уже є мощення вибиті.

Не тільки малечі потрібна зона для активного відпочинку. Євгеній Марченко з друзями теж полюбляє кататися на велосипеді. Присвятив цьому 10 років. 

Хлопець вирішив подати проект на «Бюджет участі». Там він пропонує обладнати скейт-парк – локацію для занять спортом.

Євгеній Марченко, автор проекту 

- Взагалі катаємося по вулицях міста. Катаємося на так званих дьортах - земляних трамплінах. Вони побудовані у нас в лісі біля Вороніна. Також були колись на Горбанівці, Леваді. Ну це так ми робимо своїми силами і не маємо для цього законодавчої бази чи підстав. 

Як приклад називає скейт-парк в Одесі в парку Шевченка. Там є все необхідне. Тож мріє з друзями про такий і в Полтаві. 

Євгеній Марченко, автор проекту 

- Це потрібно для того, щоб малі діти могли навчитися кататися на роликах, велосипедах, скейтах у спеціально відведених для цього місцях, щоб це не було на тротуарах чи проїжджій частині, де немає якісного покриття.

Малечі необхідний куточок для занять спортом. Тож цього дня вийшли до бібліотеки з плакатами та закликами підтримати проект.

Наталія Святцева, керівник дитячої студії телебачення «Разом» Полтавської єпархії УПЦ Київського патріархату 

- Ми просимо проголосувати за той проект, який висунуто в програмі «Бюджет участі». Будь ласка, голосуйте! Номер 114. Дорослі, це ваша справа. Ви маєте паспорти, маєте можливість проголосувати і підтримати Полтавську молодь.

Полтавці відгукувалися прямо під час акції та виявляли бажання проголосувати. 

Олена Кобзарьова, підтримала проект 

- Тільки що я порозмовляла з пані Надією, яка теж рекомендує теж підписуватися. Зрозуміла всю проблему, і тому, як я не маю рахунку в Приват 24, то я маю піти в бібліотеку і проголосувати.

Голосування триватиме до 4 листопада. Там і визначать проект-переможець.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію