Випуск книги – як народження дитини

Так говорить полтавська авторка Ксенія Криклива про своє перше видання. Дитину вже має, а тепер з’явилася і книга

Стоять на полиці рядами, а ще зовсім нещодавно були мрією. Це презентація дебютної книги авторки Ксенії Крикливої. Пише давно – ще з дошкільного віку. Мала різні періоди життя: то закидала віршування, то знову поверталася.

Ксенія Криклива, авторка 

- Коли я пішла уже до школи і опанувала письмо, то почала записувати такі віршики. Ну вони, звісно, були такі примітивні. Я їх знайшла в дорослому віці і всі знищила. Є там, пам'ятаю, знаходила, такі були написані. Зараз я підписую ініціали, дати, а тоді писала - 9 років, 8 років.

Збірка містить поезії різних років, починаючи з 2016. Видання містить поетичні твори. В кінці винесені есе та поема. 

Ксенія Криклива, авторка 

- Чесно кажучи, я назв віршам не придумую, тобто, коли я записую в зошит ручкою, то відмічаю зірочкою. А коли ми почали говорити про те, що треба зміст написати, в мене жодної практично назви не було, і тому я додала собі роботи, адже доводилося перечитувати кожен з віршів.

- На ультраблакитному світлі у голосі й стогоні ночі... Я - та, що танцює в повітрі. Я - та, що ковта твої очі. Я - та, що цілується з вітром і краплі дощу обіймає. Малює твій сон на палітрі. Я - та, що про тебе все знає.

Допоміг народитися збірці соліст Полтавської обласної філармонії Микола Гармаш. Він прочитав вірші на Фейсбуці та вирішив допомогти з виданням книги. 

Микола Гармаш, соліст Полтавської обласної філармонії 

- Я був вражений її творчістю. Прочитав твори її у Фейсбуці. Я вважаю, що в її випадку збулися слова Воланда - «Ніколи нічого не проси, самі прийдуть і дадуть». Так це і відбулося. Я знайшов спонсора, мецената, який все це видав та звів, показав та дав свою резюме як поціновувача її творчості.

Над оформленням працювала художниця Анна Марієч, яка відгукнулася на прохання авторки. 

Анна Марієч, художниця 

- Обкладинку ми вирішили присвятити першій поезії «Я – та, що танцює в повітрі». Швидко виникають образи, коли читаєш віршик. І якось так вийшло, що ці образи співпали з нею однаково. Я уявила собі дівчину таку в повітрі, так і вона.

Сама ж Ксенія й досі вірить в дива. Дівчина не сподівалася, що книга побачить світ, адже писала в першу чергу для себе. Творчість продовжує й надалі. І, можливо, скоро читач побачить ще одну збірку молодої авторки.

Стрічка новин