Полтавці будуть жити «по-зимовому»

Цими вихідними стрілки годинників маємо перевести на одну годину назад. У неділю 28 жовтня о 4 годині ранку Україна офіційно переходить на зимовий час. В цю ніч українці зможуть поспати на одну годину довше. Як переведення годинників впливає на організм людини та як підлаштуватися під новий час, дізнавалась Юлія Хаврель. 

Тетяна Толяренко працює продавчинею годиників понад 10 років. Жінка розповідає: у крамниці таких приладів більше 1000. Перевести всі на зимовий час просто неможливо.

Тетяна Толяренко, провадчиня годинників 

- З переходом на «зимовий» час чи виникають у вас складнощі? 

- Ні. Зовсім ні. Ми переводимо тільки один годинник. Решта стоять, або йдуть за своїм часом.

З переходом на зимовий час у магазинах годинників проблем немає. Достатньо лише перевести стрілку назад. З біологічними ж - все набагато складніше.

Андрій Комягін, полтавець 

- Я почуваю себе розбитим. Болить голова постійно. Важко сконцентруватись. Втома.

Андрій Комягін з дитинства страждає на вегето-судинну дистонію. Зміщення світлового дня для його організму - стрес. Аби вирішити цю проблему, він звернувся до лікаря.

Андрій Дзюба, лікар-терапевт

- В першу чергу - режим. Зменшити фізичне навантаження, уникати переохолодження, одягатися відповідно до погоди, мінімізувати нічні періоди роботи. Вночі, коли організм не відпочиває, він не може впоратись з денними викликами. А отже організувати себе так, щоб лягати спати раніше.

Тепер, за словами Андрія Комягіна, перехід на «зимовий» час його не лякає.

Андрій Комягін, полтавець 

- Я обов'язково прислухаюсь до порад лікаря. Сподіваюсь, що вони мені допоможуть.

Нагадуємо, цими вихідними стрілки годинників треба перевести на одну годину назад.

Стрічка новин