Життя за кермом

В останню неділю жовтня країна відзначає День автомобілістів. Ірина Щербак вирішила дізнатися, як їздити водіям у нашому місті. Подробиці - далі у сюжеті.

Знайомтесь - Андрій Приходько. В місті його знають, як організатора популярних гонок «Ltava Attack Series». Проте він і сам є вправним водієм зі стажем у 10 років. Автомобіль в його житті не на останньому місці. Оскільки користуватись ним доводиться часто.

Андрій Приходько, організатор «Ltava Attack Series»

- Кожного дня автомобіль використовую. Хоча, ловлю себе на думці, що хочеться сьогодні його не брати. Проте все одно приходиться. Автомобіль для мене, як друг і спільник. Навіть скоріше помічник, адже він дає незалежність. Його спокійно можна використовувати, як на відпочинку, так і в своїх справах. При цьому не прив’язуватись до других, якихось факторів.

Зараз Андрій їздить на «Mitsubishi Outlander». Машина за 10 секунд може розігнатися до 100 кілометрів на годину. Проте водій - противник швидкої їзди в місті.

Андрій Приходько, організатор «Ltava Attack Series»

- Потрібно навчитись повільно-спокійно їздити. А якщо мені колись хотілось якогось драйву чи адреналіну, я завжди брав участь в легальних змаганнях. Якщо я хотів дізнатись, як машина в мене розганяється, то це був драг-рейсінг - динаміка по прямій. Якщо хотів по кругу спробувати, то ось картодром я спробував це. Якщо хотілось чогось іншого, я їхав на картинги, катався, збивав оскому і т.д.

Щодо гонок, то спочатку Андрій допомагав в організації змагань «Adrenalin Fest». Через деякий час зрозумів: хоче відкрити власний проект. Так і створилась знаменита серія ТаймАтак.

Андрій Приходько, організатор «Ltava Attack Series»

- Дізнався, що в нас є картодром. Ми приїхали компанією, спробували покататись, зафіксувати час один одного. І потім, поступово почалась створюватись дисципліна ТаймАтак. І от 2011 року до 2018 ми вже мали серію «Ltava Attack».

А це - Дмитро Білогубцев. Неодноразовий чемпіон тієї самої серії ТаймАтак. З дитинства його цікавили автомобілі. Але кар’єра пілота розпочалась, коли він придбав ось цю машину. Тепер своє життя без гонок Дмитро не уявляє.

Дмитро Білогубцев, пілот 

- З кожним поворотом, з кожним прискоренням, зниженням швидкості, коли ти відчуваєш певні перенавантаження на собі, на своєму тілі - це адреналін. Як говорять: «Комусь, щось подобається. Комусь дано можливо малювати». А мені це і подобається, і в мене є до цього хист. Тому я це полюбляю і отримую від цього задоволення.

Андрій Приходько теж бере участь в різних гонках, але в якості другого пілота. Або ж, як по-іншому називають, - штурмана. А їздить Андрій у тандемі з Юрієм Руденком.

Андрій Приходько, організатор «Ltava Attack Series»

- Коли з'явилась «Ltava Attack Series» ми з Юрою познайомились, довго спілкувались. І колись у Юри, його штурман не зміг з ним поїхати. І Юра запропонував поїхати. Поїхали я зробив помилку, ми повернули не туди. Проте на цьому не зупинились. Ніхто не може не допускати помилок, головне їх аналізувати і не зупинятись на цьому.

Полтава для водіїв, розповідає Андрій, - чудове місто. В основному дороги відремонтовані. Єдине, що він змінив би, так це свідомість водіїв, які інколи нехтують правилами дорожнього руху.

Стрічка новин