74 роки пройшло з того дня, як Україну звільнили від нацистських окупантів

З цієї нагоди в місті відбулось урочисте покладання квітів до Меморіалу Солдатської Слави. З подробицями - наші журналісти.

У День визволення України від нацистських окупантів Леонід Солодовник був у Харкові. Той день місто відсвяткувало гучно. 

Леонід Солодовник, дитина війни 

- У Харкові найбільша площа. От і туди людей зібралось, не можна було пройти. А я в авіаційному був, носив форму. Дівчата думали, що я літав чи воював. Коли прийшов додому, я весь був червоний, все обличчя моє було в помаді.

Сьогодні Леонід Солодовник разом з іншими вдячними полтавцями прийшов до Меморіалу Солдатської Слави, аби вшанувати пам'ять всіх загиблих воїнів, які боролися за визволення. А також мирних жителів, які постраждали під час воєнних дій.

Вшанував пам'ять загиблих і секретар міської ради Олександр Шамота. В своєму виступі він підкреслив важливість таких дат.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Це святі дати в історії нашої країни. Це дати визволення міста, визволення країни, визволення світу від нацистів. Ми повинні таким чином шанувати, тих людей які поклали своє життя, щоб ми сьогодні мали мирне небо, вільну країну і мали змогу боротися за нашу Незалежність.

Квіти до Меморіалу поклали й інші представники місцевої влади.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Для наших бабусів та дідусів мабуть не було найщасливішого дня, як День визволення України від фашистських загарбників. В цей день війна пішла із землі України. Сьогодні дуже мало залишилось ветеранів, визволителів. Проте вони є, їх потрібно підтримувати і їх потрібно вітати.

Юрій Бойко, депутат Полтавської міської ради 

- Проходять роки, проходять десятиріччя. Відходять у небуття самі учасники цих подій, але пам'ять наша повинна залишатися в наших серцях.

Олександр Удовіченко, депутат Полтавської обласної ради

- Потрібно приходити сюди, треба вклонятися світлій пам’яті. Робити все, аби прийдешні покоління пам’ятали, якою ціною завойоване сьогоднішнє життя.

Стрічка новин