Волонтери та громадські активісти з Полтавщини відвідали Верховну Раду України

Там вони прогулялись кулуарами парламенту. А також побували в залі засідань, де приймаються важливі для країни рішення. Приїхали полтавці на запрошення земляка, народного депутата-захисника Артема Вітка. Як це було і що вразило найбільше - дивіться в сюжеті Ірини Щербак.

Автобус з полтавськими активістами та волонтерами приїхав до Києва. Першою зупинкою екскурсії став Михайлівський Золотоверхий собор. Зінаїда Заіка з Машівського району вперше бачить історичну пам’ятку вживу.

Зінаїда Заіка, жителька Машівського району

- Зайдемо зараз дізнаємось, щось нове. Тільки по телебаченню бачили, а так тут вперше.

Відвідавши собор та прогулявшись територією, гості з Полтавщини попрямували до епіцентру Революції Гідності - Майдану Незалежності. Валентина Корецька з Кобеляк бувала на Майдані до Революції.

Валентина Корецька, жителька Кобеляк

- Зараз дивлюсь зовсім іншими очима. І мені дуже моторошно, який він зараз. Все це пробирає до мурашок і емоції свої. Я думаю, кожен переживав за загиблими і вірили в зміни.

Пройшлися і Алеєю Героїв Небесної Сотні.

- Ось бачите спиляні дерева, таких дерев можна побачити багато вздовж вулиці. Ці дерева мали бути речовими вулицями у справі проти Майдану. Тому що в них знаходились сліди від куль, якими розстрілювали майданівців.

Після неї полтавці прогулялись урядовим кварталом та дійшли до Верховної Ради України. На вході їх зустрів земляк, народний депутат-захисник Артем Вітко. Саме на його запрошення полтавці приїхали до парламенту.

Артем Вітко, народний депутат України

- Друзі, мені дуже приємно, що Ви відгукнулись на мою пропозицію приїхати зараз сюди у Верховну Раду, щоб побачити законодавче серце нашої країни.

Артем Вітко запросив земляків до Верховної Ради, адже люди мають знати, чим займаються народні обранці. Окрім цього, він вважає: депутати повинні бути відкритішими з українцями. Саме такі відвідини мають прибрати бар’єр між нардепами та людьми.

Артем Вітко, народний депутат України 

- Хотів сьогодні показати людям, що депутат - це людина, це їхній слуга. І що я служу їм, для того, щоб їм було краще, якесь питання вирішити і т.д. Саме для цього народний депутат має знаходитись в цій будівлі. Ще що хочу сказати... Завжди виступав і виступаю за повне скасування депутатської недоторканності. Поки вона в нас буде, поки неможливо буде потрапити людям в цю Верховну Раду, поки не буде можливості українцям впливати на владу.

Спочатку полтавці підійшли до державний прапор, який після проголошення України Незалежною занесли до стін Верховної Ради.

Гуляючи колуарами парламенту, побачили гості й картину державотворення.

І от, нарешті довгоочікувана сесійна зала. 650 квадратних метрів, помпезна люстра та більше тисячі місць. Саме тут народні обранці вирішують долю країни, приймають закони, рішення. Волонтерка з Кобеляк Тетяна Вільхова до цього бачила цю залу тільки по-телебаченню.

Тетяна Вільхова, волонтерка з Кобеляк 

- Ви знаєте, було таке бажання побувати тут. Проте я не думала, що я тут побуваю. Ну, багато емоцій хороших від побаченого, і в Києві, і у Верховній Раді. Знаєте, така тепла зустріч в нас відбулась з депутатом Артемом Вітком. Ми йому дуже вдячні, що він нас запросив.

Обійшовши колуари парламенту, полтавці знову зустрілись з Артемом Вітком. Вони обговорювали проблемні питання та майбутню співпрацю з громадою.

- Можна з будь-якою людиною, потрібна підтримка. Я думаю, в нас вийде команда.

- Друзі, я вважаю, що взагалі нормальні люди, які хочуть робити для цієї країни, регіону, щось добре, мають об’єднатися. Ось моя рука і мені дуже приємно, що ми команда.

На згадку про відвідини, народний обранець подарував сувенірні подарунки з Верховної Ради.

-  Цікаво проведений день і за Ваш витрачений час, для нас, що Ви потурбувалися, щоб ми побачили це все. Дякуємо.

- Дуже дякую. Мені дуже приємно зараз бачити Вас. На все Вам добре.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію