Чергова спроба: Кадетський корпус повністю відновлять

Полтавські депутати та активісти знайшли спосіб порятунку архітектурної пам’ятки. Хто зголосився реконструювати Кадетський корпус та що в ньому планують створити? Дізнавалась Ірина Щербак.

Більше 15 років боротьби. З них 10 - це судова тяганина з компанією «Авна Трейдінг» та 5 років активних дій громадськості. За цей час Кадетський корпус перетворився з пам’ятки архітектури в руїну. І тільки цього року процес зрушив з місця. В лютому на сесії під Кадетський корпус виділили землю. В травні депутати поставили його на баланс міста. А вже в липні виділяються кошти на проект консервації будівлі.

Віктор Трофименко, голова ГО «Save Poltava»

- Проект консервації Кадетського корпусу. І провести консерваційні роботи, щоб він міг 5-7 до 10 років витримати.

Коштів на консервацію в міському бюджеті не виявилось. Паралельно окремі депутати та активісти вели діалог з Державною судовою адміністрацією. Напочатку жовтня вони таки погоджуються взяти на баланс Кадетський корпус. Більше того: планують його реконструювати. І створити там Будинок правосуддя, об’єднавши в ньому 3 районні суди міста.

- Державна судова адміністрація вже гарантувала до кінця 2020 року не просто буде реставровано, а буде введено в експлуатацію. Тобто на цьому місці буде Окружний районний суд міста Полтави. Найбільший будинок правосуддя в Україні.

Окрім найбільшого будинку правосуддя у країні, в Кадетському мають створити громадський культурний простір. На це судова адміністрація готова виділити окремі приміщення.

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради 

- Частину будинку, це ми будемо в проектних роботах думати, яку саме частину, віддадуть під громадський простір. Тут може бути Кадетаріум або будь-що інше. Єдина їхня вимога, щоб був окремий вхід. Скоріш за все, це буде в задній частині будинку. Тому що на центральний буде охорона та все інше.

На найближчій сесії пам’ятку передадуть на баланс Державної судової адміністрації. Вже після цього почнеться розробка проекту реконструкції. Орієнтовно роботи в Кадетському почнуться влітку 2019 року.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію