У Полтаві відбувся ярмарок зайнятості для тих, хто шукає роботу

Близько  30-ти  роботодавців пропонували  людям заявлені  вакансії. Їх було біля тисячі. Про найбільш розповсюджені -  розкаже Лідія Ритченко.

Щороку служба зайнятості області проводить ярмарок для безробітних. Нині таких людей на обліку у центрі перебуває більше двох тисяч. Найбільш розповсюджені вакансії, які пропонують сьогодні роботодавці, пов’язані із виробництвом.

Наталія Воронченко, начальник відділу кадрів підприємства «Полтаватеплоенерго»

- В основному це робітничі професії. Водії, крановщики, електрозварники, слюсарі-ремонтники, електромонтери.

Протягом 2018 року до обласного центру зайнятості звернулися майже 50 тисяч безробітних. З загальної чисельності працевлаштованих 22 безробітних отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю. Цьогоріч кількість представлених вакансій у порівнянні з попереднім роком збільшилася майже на 45%.

Петро Петренко, директор Полтавської міськрайонної  філії обласного центру зайнятості

- З усієї кількості безробітних, десь 80% - це люди із вищою освітою, звичайно в першу чергу цікавляться економічними вакансіями, юридичними. Але ж  їх дуже-дуже мало. Більша частина – це виробництво. Оперативні вакансії в кожного роботодавця  на столі представлені. Можна підійти поспілкуватися  уточнити оплату праці, умови праці, куди звернутися, наявність навчання.  І всі питання, що виникають при пошуку працевлаштування можна задати тут, представлені кадровики.

Майже 80% безробітних, які звернулися до обласного центру зайнятості - працевлаштовані. Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом, а також з обслуговування експлуатації та устаткування машин. Наталія Тьомкіна теж підшукала на ярмарку кілька варіантів для себе.

Наталія Тьомкіна, безробітна

- Я шукаю роботу за професією інженер-будівельник. Чому? Та тому, що немає роботи, вакансій не так вже й багато. Поки для себе я знайшла не по професії кілька варіантів. Хотілося б продовжити те, що вчилася в інституті і тим займатися.

Цьогоріч у центрі зайнятості було організовано професійне  навчання для  майже семи тисяч безробітних. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості зросла у 2,4 рази та становила  2,9 тис. осіб.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію