Сезон грипу 2018 наближається

Як захиститися від небезпечного вірусу, які вакцини допоможуть вберегтися від хвороби, кому вони протипоказані та скільки щеплень потрібно робити, з'ясовувала Марина Покшіна.

Андрій Небрат разом з родиною прививаються регулярно згідно з календарем. Проти грипу щеплення робив кілька років тому. Не знає, чи саме вакцина вплинула, чи ні, але чоловік того року не захворів ні разу.

Андрій Небрат, полтавець

- Не було ані ГРВІ, ані грипу. Щодо щеплення від грипу, то поки що це питання на сімейній раді не вирішували. Подивимося, як це буде складатися, в принципі, я гадаю, це - штука гарна.

Найкращий спосіб вберегтися від вірусу – щорічне вакцинування. Це знижує ризик захворіти на грип і попереджує виникнення важких ускладнень хвороби. Щеплення можна робити весь період захворюваності на грип.

Серед найбільш вразливих верств населення: люди похилого віку, малі діти до 6 років, вагітні жінки та люди з хронічними захворюваннями.

Наталія Монастирська, лікар-інфекціоніст 3 МКЛ

- У першу чергу потрібно звернути увагу: щеплення потрібно робити вагітним жінкам, жінкам, які планують вагітність на період підвищеності захворюваності на грип, породіллям у перші два тижні. Обов'язково потрібно робити щеплення людям похилого віку, тому що грип протікає у них більш важко.

Цього року українцям доступні дві вакцини проти грипу. Відрізняються вони кількістю вірусів, від яких захищають.

«Джісі Флю» (Південна Корея) захищає від трьох вірусів грипу. «Ваксігрип Тетра» (Франція) захищає від від чотирьох вірусів грипу.

Ксенія Пивовар, сімейний лікар

- Якщо, наприклад, «Ваксігрип Тетра» можна прививати діткам тільки з трьох років, то «Джісі Флю» можна прививати з 6 місяців. Підсля того, як обговорили усі моменти, пацієнт звертається з рецептом в аптеку, де купує вакцину.

Щоб зробити щеплення, потрібно звернутися до сімейного лікаря. Він огляне вас, визначить, чи немає протипоказань, а також надасть поради щодо транспортування вакцини, адже вона вимагає збереження холодового ланцюга.

Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. За перших проявах краще одразу звертатися до лікаря. Адже наслідки можуть бути тяжкими.

Ксенія Пивовар, сімейний лікар

- Найчастіше ускладнення йдуть у нас на бронхо-легеневу систему, на центральну нервову систему, на ендокринну патологію, також на серцево-судинну. Найчастіше це зустрічаються пневмонії, які можуть призвести до набряку легенів, це гломеролунефріт, мененгіти і енцефаліти.

Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

Андрій Небрат, полтавець

- В принципі наша родина, ми за щеплення!

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію