Народний депутат Артем ВІТКО: "Головне завдання парламентаря – захищати людей"

Народний депутат Артем ВІТКО: "Головне завдання парламентаря – захищати людей"

Нещодавно волонтери, журналісти та громадські активісти з Козельщинського, Кобеляцького, Новосанжарського, Карлівського, Машівського та Чутівського районів Полтавщини відвідали визначні місця Києва. За сприяння народного депутата-захисника Артема Вітка вони побували у Верховній Раді України, віддали шану пам’яті загиблим співвітчизникам на Алеї Героїв Небесної Сотні, насолодилися благодатною молитовною тишею Михайлівського Золотоверхого монастиря та мальовничими пейзажами величного Дніпра.

Тривожні дзвони Майдану

Піднесеного настрою мандрівникам не зіпсували ані похмура осіння прохолода, ні навіть невеличкий дощ. Першою їхньою зупинкою був Михайлівський монастир. На стіні його будівлі – фото Небесної Сотні ангелів Майдану. Жіночки із Кобеляк до підніжжя кладуть квіти.

– Дивіться, то наш земляк – Петро Гаджа, навчався у Бутенківській школі, – вказує рукою на жалобну світлину героя Валентина Корецька із Кобеляк. – У 2014-му він віддав життя за Україну. Як ми тоді переживали за тих, хто стояв на Майдані! Сподівалися, що стане краще жити, – зітхає жінка.

– У ніч на 11 грудня 2013 року дзвони цього собору вперше за вісім століть били на сполох, – каже Григорій Калаур із Чутового. – До цього таке востаннє було тільки під час монголо-татарської навали. Завдяки дзвонам до центру столиці зійшлося багато киян і беркутівці не змогли зачиститиЄвромайдан. Енергетика тут сильна, емоції переповнюють.

Законодавче серце України

У парламенті полтавських гостей зустрічає народний депутат України Артем Вітко.

– Дуже приємно, що ви відгукнулися на мою пропозицію приїхати у Верховну Раду, аби наочно побачити законодавче серце нашої країни, – екс-комбат вітається за руку з кожним із земляків. У фойє парламенту починається кількахвилинна жвава дискусія. Говорять про подорожчання газу, дороги, які потребують ремонту, війну на Донбасі, врешті про роботу самого парламенту, обмінюються думками, жартують. Артем Вітко кожному вручає подарунок, закликає бути активним у громадському житті.

– Друзі, історію країни творите ви, – наголошує він. – Адже джерелом влади є народ, а депутат – їхній слуга. І аж ніяк не навпаки. Головне завдання парламентаря – захищати людей!

«Молодим та енергійним треба передавати владу у державі»

У Верховній Раді мандрівники пізнають чимало цікавого: про кришталеву люстру сесійної зали, яка важить чотири тонни, першу в Україні систему кондиціонування повітря та перші експонати Музею українського парламентаризму. Серед них – прапор Державного Центру Української Народної Республіки, грамота про складання повноважень Державного центру УНР, документи радянських спецслужб, а також – оригінальний лист за підписом Симона Петлюри.

– Дуже вдячні Артему Вітку, що влаштував для нас таку гарну поїздку, – говорить Тетяна Вільхова із Кобеляк.– Теплою була зустріч із Артемом Леонідовичем. – Він уже давно допомагає нам. Я сама волонтер. Із 2014-го їжджу на передову.

– Поїздка видалася досить плідною, – ділиться міркуваннями депутат Карлівської міської ради Юрій Тютюнник. – Ознайомилися із історією українського державотворення та парламентаризму. А спілкуючись із народним депутатом переконалися, що він розуміє і переймається нашими проблемами.

– Артем Вітко – доброзичлива, приємна людина, завжди дотримується свого слова, справжній патріот держави, – переконує Григорій Калаур. – Таким, як він – молодим, енергійним, треба передавати владу у державі. Тільки тоді зможемо здолати негаразди і жити заможно, як на те заслуговуємо.

Стрічка новин